ΠΑΟΚ

Για τον ΠΑΟΚ ήταν το χειρότερο σενάριο

Ο ΠΑΟΚ αποκλείστηκε από τον τελικό με το χειρότερο δυνατό σενάριο και χάνοντας τις ευκαιρίες για να πάρει την πρόκριση

Ο ΠΑΟΚ καλύτερα να έμενε έξω στην κανονική διάρκεια. Να έμενε ένα σκέτο 0-0, να έμενε με την ανάμνηση ότι το πάλεψε πολύ και τελικά αποκλείστηκε λόγω του 0-1 στην Τούμπα.

Το σενάριο που γράφτηκε στη ρεβάνς σίγουρα ο Λουτσέσκου δε θα το ήθελε με τίποτα.

Ο ΠΑΟΚ ήταν καλύτερος του Παναθηναϊκού. Αρκετά καλύτερος. Πιο στρωτός στην ανάπτυξή του, πιο ωραίος στο μάτι. Το γκολ του Ζίβκοβιτς ήρθε αργά μια και αν ήταν λίγο πιο άνετος στα τελειώματά του ο Σβαμπ, θα είχαν προηγηθεί οι φιλοξενούμενοι νωρίτερα.

Καλύτερος ο ΠΑΟΚ και κάνει το 0-2 στο καλύτερο χρονικά σημείο, στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου της παράτασης και φουλάρει πίεση τον Παναθηναϊκό.

Έρχεται, ωστόσο, το περιστατικό με τον Μπάμπα (περαστικά στο παλικάρι) και παίζει το τελευταίο 6λεπτο με παίκτη λιγότερο.

Ηρωικός ο ΠΑΟΚ, θα πρέπει να λέγονται όλα.

Δε βγήκε όμως η τελευταία άμυνα. Αλλά στα πέναλτι οι παίκτες του δεν στάθηκαν στο ύψος των περιστάσεων. Τρεις ευκαιρίες είχαν να τελειώσουν την πρόκριση. Τρεις, όχι μία και δύο και δεν τις έκαναν γκολ.

Ε, δε γίνεται αλλιώς μια θα την εκμεταλλευτεί ο Παναθηναϊκός και θα προκριθεί.

Πολύ κακό αυτό που έγινε για την ψυχολογία του ΠΑΟΚ θα φανεί στη συνέχεια και του πρωταθλήματος πόσο θα τον επηρεάσει ο αποκλεισμός από το Κύπελλο.

ΠΡΟΣΦΟΡΑ* ΕΝΤΕΛΩΣ ΔΩΡΕΑΝ, ΧΩΡΙΣ ΚΑΤΑΘΕΣΗ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ!

Διαβάστε τη στήλη Agent Greek στο e-Sportime εντελώς ΔΩΡΕΑΝ ΕΔΩ!

Κάντε εγγραφή και διαβάστε καθημερινά δωρεάν την ηλεκτρονική έκδοση της Sportime e-εφημερίδα ΕΔΩ

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Για τον ΠΑΟΚ ήταν το χειρότερο σενάριο», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.