ΠΑΟΚ

Παναιτωλικός – ΠΑΟΚ: Ο Ροντρίγκες λέει «όχι» στον Τέιλορ (vid)

Μεγάλη χαμένη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ για να διπλασιάσει τα τέρματά του κόντρα στον Παναιτωλικό με τον Τέιλορ.

Ο ΠΑΟΚ μπήκε δυναμικά στο δεύτερο ημίχρονο, με τον Τέιλορ από πλεονεκτική θέση να μην καταφέρνει να κερδίσει τον Ροντρίγκες.

Μεγάλη χαμένη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ να διπλασιάσει τα τέρματά του. Με τη σέντρα στο δεύτερο μέρος οι φιλοξενούμενοι ξεχύθηκαν γρήγορα στην επίθεση.

Ο Τέιλορ ανέβηκε από την άμυνα και πάτησε την αντίπαλη περιοχή. Βρέθηκε απέναντι από τον Ροντρίγκες, όμως ο τερματοφύλακας του Παναιτωλικού απομάκρυνε και σε αυτή την περίπτωση την μπάλα.

Θυμίζουμε πως οι «ασπρόμαυροι» πήραν το προβάδισμα στο πρώτο μέρος του αγώνα. Ο Αουγκούστο «σέρβιρε» και ο Μιτρίτσα με κεφαλιά «εκτέλεσε» για το 0-1.

Να σημειωθεί πως οι γηπεδούχοι έχασαν μοναδική ευκαιρία στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου, με τον Μόρσει να μην καταφέρνει να ισοφαρίσει από κοντά.