ΠΑΟΚ

ΠΑΟΚ Γυναίκες: Πάρτι με εξάρα στον πρώτο αγώνα των προκριματικών του Champions League

Η γυναικεία ομάδα του ΠΑΟΚ ήταν επιβλητική κόντρα στην Αγκαρίτσα για το Women's Champions League.

Η γυναικεία ομάδα ποδοσφαίρου του ΠΑΟΚ έκανε… πάρτι κόντρα στην Αγκαρίτσα από τη Μολδαβία και με το επιβλητικό 6-0 είναι έτοιμη για το εισιτήριο που οδηγεί στον 2ο γύρο του Women’s Champions League.

Ο ΠΑΟΚ επικράτησε με 6-0 επί της μολδαβικής Αγκαρίτσα στον 7ο όμιλο του πρώτου γύρου του Women’s Champions League και θα αντιμετωπίσει την Βαλερένγκα το Σάββατο (21/8) όπου και θα διεκδικήσει το εισιτήριο για τον δεύτερο γύρο.

Οι «ασπρόμαυρες» πήραν τα ηνία του παιχνιδιού από το πρώτο λεπτό και πέτυχαν τρία γκολ στο πρώτο μέρος. Η Μπαξεβάνου ήταν αυτή που άνοιξε το σκορ στο 3ο λεπτό, με την Παπαδοπούλου να βρίσκει με τη σειρά της δίχτυα στο 17′. Στο 37′ η Μήτκου τριπλασίασε τα τέρματα με ένα εκπληκτικό γκολ από απευθείας εκτέλεση φάουλ.

Ο Δικέφαλος συνέχισε με πατημένο το… γκάζι και στο δεύτερο ημίχρονο, με την Ακίντα που έκανε το ντεμπούτο της να βρίσκει δίχτυα στο 51′. Η Κενυάτισσα ήταν αυτή που πέτυχε και τα άλλα δύο γκολ στο 88′ και στο 90+3′ σφραγίζοντας μία επιβλητική νίκη.

Οι 11 νικητές των προκριματικών ομίλων θα προκριθούν στον δεύτερο γύρο (1 και 9 Σεπτεμβρίου), όπου θα «ενωθούν» με τρεις ακόμα ομάδες (Χάκεν, Κόγκε, Πρωταθλήτρια Τσεχίας). Εκεί θα διεξαχθούν διπλοί αγώνες για τα εναπομείναντα 7 εισιτήρια για τη φάση των 32.

ΠΑΟΚ: Χατζηχαριστού, Χαραλσντότιρ, Σμιλίκοβιτς, Μήτκου, Μπαρμπόσα, Στράντζαλη, Σέκα (45′ Κατσάνου), Γιαννακά , Μπαξεβάνου (85′ Μάκρα), Βαρδαλή (65′ Τσακμακίδου), Παπαδοπούλου (45′ Ακίντα).

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ

ΠΑΟΚ: Η αποστολή για την πρώτη «μάχη» με Ριέκα – Παρών και ο Αουγκούστο

Λουτσέσκου: «Ξέρουμε τι πρέπει να γίνει με τις μεταγραφές – Nα κοιτάξουμε το αυριανό παιχνίδι χωρίς αρνητισμό»

MasterChef: Η Μαρίνα Ντεμολλάι έπιασε δουλειά στο πιο φανταστικό μέρος!

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «ΠΑΟΚ Γυναίκες: Πάρτι με εξάρα στον πρώτο αγώνα των προκριματικών του Champions League», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.