menu

Sportime.gr

Πρωταθλητής ο Ηρακλής, χαμός στον 6ο όμιλο!

Κώστας Λάππας
Πρωταθλητής ο Ηρακλής, χαμός στον 6ο όμιλο!

Την συμμετοχή του στα μπαράζ ανόδου εξασφάλισε ο "γηραιός", ζωντανός ο Ιωνικός για παραμονή, "τελειώνει" την πρωτιά και ο Αστέρας Αμαλιάδας

Ακόμα μία ομάδα «κλείδωσε» την συμμετοχή της στα μπαράζ ανόδου της Γ’ εθνικής. Ο Ηρακλής διέλυσε τον Φίλιππο στην Αλεξάνδρεια με 0-7 και σε συνδυασμό με το «διπλό» του Λαγκαδά στο Παλαιοχώρι κατέκτησε και μαθηματικά την πρώτη θέση του 2ου ομίλου.

Με νίκη συνέχισε και ο Αστέρας Αμαλιάδας την πορεία του προς την κατάκτηση του πρωταθλήματος του 5ου ομίλου, το οποίο και θα σφραγίσει την τελευταία αγωνιστική. Χαμός στον 6ο όμιλο, με τον Ιωνικό να κερδίζει τη Ρόδο στο 95’ με πέναλτι και τους νησιώτες να παίζουν ματς «do or die» για την παραμονή τους (μόνο νίκη) την τελευταία αγωνιστική με τον Εθνικό που με Χ2 κατακτά την πρώτη θέση. Αλλιώς η Προοδευτική είναι αυτή που θα χαμογελάσει.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΚΑΙ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΕΣ

Σάββατο 24/3

2ος όμιλος – 29η αγωνιστική
Άρης Παλαιοχωρίου-ΑΠΕ Λαγκαδά 0-2
Φίλιππος Αλεξάνδρειας-Ηρακλής 0-7
Κιλκισιακός-Αλμωπός Αριδαίας 2-0
Εδεσσαϊκός-Καμπανιακός 2-0
ΑΟ Καρδίας-Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων 4-1
ΑΕ Καρίτσας-Νάουσα 1-4
Μακεδονικός-Αγροτικός Αστέρας 1-3
Ρεπό: Πιερικός

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
1. Ηρακλής 62
—————
2. Άρης Παλαιοχωρίου 61
3. Μακεδονικός 44
4. Αλμωπός Αριδαίας 42
5. Εδεσσαϊκός 41
6. Αγροτικός Αστέρας 39
7. Πιερικός 39
8. Νάουσα 38
————————
9. ΑΠΕ Λαγκαδά 36
10. ΑΟ Καρδίας 36
11. Κιλκισιακός 36
12. ΑΕ Καρίτσας 28
13. Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων 25
14. Φίλιππος Αλεξάνδρειας 18
15. Καμπανιακός 13

3ος όμιλος – 25η αγωνιστική
ΑΕΠ Καραγιαννίων-Σκουφάς Κομποτίου 2-0
Αστέρας Παραποτάμου-Νέος Αμφίλοχος 1-3
Εθνικός Φιλιππιάδας-Τηλυκράτης Λευκάδας 0-2
Πανλευκάδιος-Θεσπρωτός 0-0
Καστοριά-ΑΕ Λευκίμμης 0-3 α.α
Μακεδονικός Φούφα-Δόξα Κρανούλας 2-1
Ρεπό: Ερμής Αμυνταίου

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
1. Τηλυκράτης 48
————————
2. Νέος Αμφίλοχος 46
3. Μακεδονικός Φούφα 46
4. Ερμής Αμυνταίου 42
5. ΑΕ Λευκίμμης 41
6. Θεσπρωτός 39
7. Δόξα Κρανούλας 34
———————
8. ΑΕΠ Καραγιαννίων 27
9. Εθνικός Φιλιππιάδας 27
10. Πανλευκάδιος 20
11. Σκουφάς Κομποτίου 18
12. Αστέρας Παραπόταμου 14
13. Καστοριά 9

4ος όμιλος – 25η αγωνιστική
Οπούντιος Μαρτίνου-ΑΟ Σελλάνων 2-2
Αχιλλέας Φαρσάλων-Ρήγας Φεραίος 0-1
ΓΣ Αλμυρού-Αμβρυσσέας Διστόμου 0-1
Θήβα-Αστέρας Ιτέας 0-2
ΑΠΟΚ Βελούχι-ΝΠΣ Βόλος 1-5
Νίκη Βόλου-Διγενής Νεοχωρίου (Τετάρτη 28/3-15:00)
Ρεπό: Ολυμπιακός Βόλου

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
1. ΝΠΣ Βόλος 60
———————-
2. Νίκη Βόλου 42
3. Αστέρας Ιτέας 41
4. ΓΣ Αλμυρού 40
5. Ολυμπιακός Βόλου 36
6. Αμβρυσσέας Διστόμου 34
7. Ρήγας Φεραίος 34
————————
8. ΑΟ Θήβα 33
9. ΑΟ Σελλάνων 32
10. Διγενής Νεοχωρίου 23
11. Αχιλλέας Φαρσάλων 20
12. Οπούντιος Μαρτίνου 16
13. ΑΠΟΚ Βελούχι 6

5ος όμιλος – 21η αγωνιστική
Παναρκαδικός-Παλληξουριακός 5-0
ΠΑΟ Βάρδας-Αχαϊκή 0-1
Διαγόρας Βραχνέικων-Ζάκυνθος 4-0
Αστέρας Βλαχιώτη-Λεωνίδιο 2-0
Αστέρας Αμαλιάδας-Καλαμάτα 3-1
Τσικλητήρας Πύλου-Πανηλειακός 1-3

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
1. Αστέρας Αμαλιάδας 47
—————————–
2. Αστέρας Βλαχιώτη 45
3. Πανηλειακός 39
4. Παναρκαδικός 33
5. Καλαμάτα 33
6. Διαγόρας Βραχνέικων 30
7. ΠΑΟ Βάρδας 30
—————————–
8. Αχαϊκή 28
9. Ζάκυνθος 25
10. Τσικλητήρας Πύλου 21
11. Παλληξουριακός 13
12. Λεωνίδιο 2

6ος όμιλος – 21η αγωνιστική
Προοδευτική-ΑΟ Ζευγολατιού 3-0
Ιωνικός-Ροδος 1-0
Διαγόρας-Ιάλυσος 2-1
Εθνικός-Κερατσίνι 1-0
Πέλοπας Κιάτου-Ασπρόπυργος 0-1
Ρεπό: ΑΟ Λουτράκι

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
1. Προοδευτική 41
————————
2. Εθνικός 40
3. Ιάλυσος 33
4. Διαγόρας Ρόδου 33
5. ΑΠΟ Κερατσίνι 32
6. Ρόδος 28
7. Ασπρόπυργος 27
—————————-
8. Ιωνικός 26
9. ΑΟ Λουτράκι 19
10. Πέλοπας Κιάτου 9
11. ΑΟ Ζευγολατιού 3

7ος όμιλος – 21η αγωνιστική
Αήττητος Σπάτων-Ερμής Κιβερίου 4-1
Διαγόρας Αγίας Παρασκευής-Τριγλία Ραφήνας 4-1
Θύελλα Ραφήνας-Ερμιονίδα 2-0
Πανθηραϊκός-Αιολικός 2-0
Παναργειακός-Ταμυναϊκός  2-1
Ρεπό: Χαλκίδα

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
1. Αήττητος Σπάτων 43
————————
2. ΑΟ Χαλκίς 29
3. Πανθηραϊκός 29
4. Θύελλα Ραφήνας 29
5. ΑΕ Ερμιονίδας 28
6. Αιολικός 27
7. Παναργειακός 27
———————–
8. Διαγόρας Αγίας Παρασκευής 25
9. Ερμής Κιβερίου 21
10. Τριγλία Ραφήνας 21
11. Ταμυναϊκός 8

8ος όμιλος – 21η αγωνιστική
Ηρόδοτος-ΑΕ Μυλοποτάμου 1-0
ΟΦ Ιεράπετρας-Κηφισιά 5-0
Ηλυσιακός-Φωστήρας 2-2
Άγιος Ιερόθεος-Αιγάλεω 2-0
Ερμής Ζωνιανών-ΑΟ Παλαιοχώρας 1-0
Ρεπό: Ατσαλένιος

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
1. Ηρόδοτος 44
——————–
2. Αιγάλεω 33
3. Ηλυσιακός 27
4. ΟΦ Ιεράπετρας 27
5. ΑΟ Παλαιόχωρας 26
6. Άγιος Ιερόθεος 25
7. Ατσαλένιος 24
————————-
8. Κηφισιά 20
9. ΑΕ Μυλοποτάμου 19
10. Φωστήρας 19
11. Ερμής Ζωνιανών 15

 

Sportime Extras