Super League 2: Γκολ και θέαμα στο ΟΦ Ιεράπετρας – ΑΕΚ Β’, έλαμψαν Βουό και Κοσίδης

Σε ένα συναρπαστικό παιχνίδι με πολλές φάσεις και πέντε γκολ, ο ΟΦ Ιεράπετρας επικράτησε της ΑΕΚ Β' (3-2), επιστρέφοντας στις νίκες.

Super League 2: Με τον καλύτερο δυνατό τρόπο άνοιξη η αυλαία της 7ης αγωνιστικής στο Νότιο όμιλο, καθώς ΟΦ Ιεράπετρας και ΑΕΚ Β‘ προσέφεραν σπουδαίο θέαμα, με τους Κρητικούς να πανηγυρίζουν εν τέλει.

Μόλις στο 2ο λεπτό οι γηπεδούχοι κέρδισαν πέναλτ, με το πέναλτι του Μούλερ ωστόσο να καταλήγει στο κάθετο δοκάρι. Το γκολ πάντως δεν άργησε να έρθει, καθώς πέντε λεπτά αργότερα, ο Βουό άνοιξε το σκορ έπειτα από σέντρα του Αργεντίνου.

Η ΑΕΚ κατάφερε να ισοφαρίσει στο 42′ με κεφαλιά του Κοσίδη, με την ομάδα του Αγγέλου Διγκόζη να παίρνει εκ νέου το προβάδισμα στο 54′. Ο Καραγιάννης έβγαλε τη σέντρα από δεξιά, ο Χατζηεμμανουήλ δεν έδιωξε καλά, με τον Βουό να… χτυπάει ξανά.

Πριν περάσουν μάλιστα 10 λεπτά, η ομάδα της Ιεράπετρας πέτυχε και τρίτο γκολ με πλασέ του Αντερέγκεν, με τους «κιτρινόμαυρους» να μειώνουν στο 72′ σε 3-2 χάρη στο δεύτερο γκολ του Κοσίδη και πάλι με κεφαλιά.

Super League 2: Το πρόγραμμα της 7ης αγωνιστικής του Νοτίου Ομίλου

Σάββατο (17/12)
Ιεράπετρα-ΑΕΚ Β’ 3-2 (7′, 54′, Βουό, 63′ Άντερέγκεν – 42′, 72′ Κοσίδης)

Η βαθμολογία

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Super League 2: Γκολ και θέαμα στο ΟΦ Ιεράπετρας – ΑΕΚ Β’, έλαμψαν Βουό και Κοσίδης», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.