Άρης – Παναθηναϊκός: Τα γκολ του αγώνα (vid)

Δείτε σε video πώς διαμορφώθηκε το 1-1 στο ματς του «Κλεάνθης Βικελίδης»

Άρης και Παναθηναϊκός έμειναν στο 1-1 σε μία αναμέτρηση ακατάλληλη για καρδιακούς.

Οι “κίτρινοι” κέρδισαν δύο πέναλτι, αλλά ευστόχησαν μόνο στο δεύτερο και άνοιξαν το σκορ στο 15′ με τον Χαμζά Γιουνές.

Οι “πράσινοι”, από την πλευρά τους, έμειναν με 10 παίκτες λόγω αποβολής του Φεντερίκο Μακέντα στο 89′, ωστόσο κέρδισαν πέναλτι στο 2ο λεπτό των καθυστερήσεων σε ανατροπή του Γιάννη Μπουζούκη από τον Μανώλη Σιώπη.

Ο Τάσος Χατζηγιοβάνης εκτέλεσε αλα-Πανένκα λίγες στιγμές αργότερα και χάρισε τον βαθμό στο “τριφύλλι”.

Άρης – Παναθηναϊκός 1-1: Τρία πέναλτι, δύο γκολ, κανένας νικητής

Παναθηναϊκός: Γλίστρησε στα υγρά πατώματα της Παράγκας

Άρης – Παναθηναϊκός πέναλτι: Πετυχαίνεις το δύσκολο και δίνεις το ανύπαρκτο;

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Άρης – Παναθηναϊκός: Τα γκολ του αγώνα (vid)», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.
Μάνος Ανδρουλάκης

Ο Μάνος Ανδρουλάκης σπούδασε αθλητική δημοσιογραφία και το 2006 έκανε την αρχή σε εβδομαδιαία εφημερίδα του Ηρακλείου Κρήτης. Από το 2009 μέχρι το 2015 εργάστηκε στην ιστοσελίδα Contra.gr. Στο Sportime επιμελείται τους αγώνες του ποδοσφαιρικού Παναθηναϊκού και θέματα γύρω από την «πράσινη» επικαιρότητα.