Ο ΠΑΣ 1-0 με τον Λεβαδειακό με γκολ του Κόντε

Ο Ισπανός επιθετικός πέτυχε το μοναδικό τέρματα της φιλικής αναμέτρησης με απευθείας εκτέλεση φάουλ

Με γκολ του Πέδρο Κόντε έπειτα από απευθείας εκτέλεση φάουλ, ο ΠΑΣ Γιάννινα επικράτησε 1-0 του Λεβαδειακού στο μεταξύ τους φιλικό στο Καρπενήσι.

Η ομάδα του Γιάννη Πετράκη μπήκε καλύτερα στο παιχνίδι κι άνοιξε το σκορ με τον Ισπανό επιθετικό, ο οποίος με απευθείας εκτέλεση φάουλ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Επασί. Ωστόσο στα τελευταία λεπτά του ημιχρόνου, ο Λεβαδειακός ανέβασε ρυθμό και άγγιξε την ισοφάριση με τους Σουμπίνο, Ντιόγκο, ενώ είχε και δοκάρι με τον Όμο.

Οι Βοιωτοί συνέχισαν στον ίδιο ρυθμό και στο δεύτερο ημίχρονο, αλλά μετά το 65’ οι Γιαννιώτες ισορρόπησαν. Είχαν κάποιες καλές στιγμές για να πετύχουν και δεύτερο τέρμα, αλλά τελικά δεν βρήκαν στόχο.

Πριν τη σέντρα της αναμέτρησης κρατήθηκε ενός λεπτού σιγή στη μνήμη των θυμάτων της Ανατολικής Αττικής.

ΠΑΣ Γιάννινα:  Βελλίδης, Νικολιάς, Μπουκουβάλας, Σκόνδρας, Μιχαήλ, Βιδάλ, Πήλιος, Σιόντης, Λιάσος, Κόντε, Ξύδας. Επίσης έπαιξαν και οι  Παπαϊωάννου, Αποστολόπουλος, Γώγος, Κακούμπα, Παπαδόπουλος, Λίλα, Κάστρο, Κούζικ, Λουκίνας, Γιάκος, ενώ λίγο πριν το τέλος ο Σιόντης πέρασε ξανά, με σκοπό να αντικαταστήσει τον Μιχαήλ.

ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ: Επασί, Τσαμπούρης, Κρνέτα, Ζησόπουλος, Ντιόγκο, Καραχάλιος, Όμο, Γιακουμάκης, Σουμπίνιο, Μπαστακός, Μαρκόφσκι. Επίσης αγωνιστήκαν και οι Ιωαννίδης, Χατζηλάμπρου, Βήχας, Νίκος.

Πήρε τον Γάλλο επιθετικό Νανζίς ο Λεβαδειακός

Ανατροπή με Καστίγιο στα Γιάννενα!

Σάντι Κριζμάν στον ΠΑΣ Γιάννινα

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Ο ΠΑΣ 1-0 με τον Λεβαδειακό με γκολ του Κόντε», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.