Παναθηναϊκός – Άρης: Ανατρέπουν τα δεδομένα σε 3 λεπτά οι φιλοξενούμενοι! – Δείτε videos

Παναθηναϊκός-Άρης: Οι φιλοξενούμενοι εκμεταλλεύθηκαν πλήρως το αριθμητικό πλεονέκτημα και προηγούνται 2-1 στη Λεωφόρο.
Συντάκτης: Μάνος Ανδρουλάκης Χρόνος ανάγνωσης: 1 λεπτό

Ο Παναθηναϊκός, κόντρα στη ροή του αγώνα, προηγήθηκε με σκόρερ τον Γιουνούς Σανκαρέ. Ο Άρης είχε την πρωτοβουλία των κινήσεων, αλλά η ομάδα του Μπόλονι αποδείχθηκε και πάλι αποτελεσματική.

Στο 45′ ο Δημήτρης Μάνος εκτέλεσε πέναλτι, όμως σημάδεψε το αριστερό δοκάρι του Σωκράτη Διούδη, η μπάλα πέρασε παράλληλα από τη γραμμή της εστίας και κατέληξε άουτ.

Η αποβολή του Μαουρίσιο στο 52′ αποδείχθηκε καταλυτική για την εξέλιξη της αναμέτρησης.

Τελικά, η ισοφάριση επιτεύχθηκε στο 62ο λεπτό, όταν από μπαλιά του Φακούντο Μπερτόγλιο και επαφή του Γιοάν Μολό, ο Μάνος πλάσαρε ιδανικά.

Τρία λεπτά αργότερα, ο Άρης ανέτρεψε τα δεδομένα με τον Ματέο Γκαρσία, έπειτα από σουτ του Σάκιτς, αποτυχημένη προσπάθεια του Σωκράτη Διούδη να μπλοκάρει και τσίμπημα του Γκαρσία.