Βαθμολογία Super League: Κόλλησε στον «πάτο» ο Ατρόμητος, γκέλα για Παναθηναϊκό

Σπουδαίες νίκες πέτυχαν Αστέρας Τρίπολης, Ιωνικός και Απόλλων Σμύρνης, με τη βαθμολογία της Super League να διαφοροποιείται.

Βαθμολογία Super League: Σπουδαίο διπλό πήρε ο Ιωνικός κόντρα στον Ατρόμητο, νίκη με ανατροπή ο Αστέρας κόντρα στον Παναθηναϊκό.

Βαθμολογία Super League: Στο τελευταίο παιχνίδι της ημέρας ο Παναθηναϊκός ηττήθηκε ανατροπή, εκτός έδρας, από τον Αστέρα Τρίπολης με 2-1. Αυτή ήταν η τρίτη ήττα για το «τριφύλλι» σε ισάριθμα εκτός έδρας ματς. Ο Καρλίτος άνοιξε το σκορ στο 30′, αλλά οι Αρκάδες γύρισαν το παιχνίδι πριν το ημίχρονο, με γκολ των Μπαράλες και Σόνι.

Ο Ιωνικός πέρασε από την έδρα του Ατρομήτου με 0-2 και άφησε τους Περιστεριώτες στον «πάτο». Ο Ροτζέριο Τουράμ ήταν ο απόλυτος πρωταγωνιστής της αναμέτρησης, καθώς πέτυχε γκολ και ασίστ. Ο Βραζιλιάνος άνοιξε το σκορ στο 23ο λεπτό, ενώ «σέρβιρε» στον Άοσμαν στο 65ο λεπτό για το τελικό 0-2.

Ο Απόλλωνας Σμύρνης πήρα βαθμολογική «ανάσα» κερδίζοντας με 1-0 τον ΠΑΣ Γιάννινα. Αυτή ήταν και η πρώτη νίκη στο φετινό πρωτάθλημα. Ο Ιωαννίδης διαμόρφωσε το τελικό σκορ στο 48ο λεπτό, έπειτα από κόρνερ του Μαρτίνες.