SUPER LEAGUE 2

Τριάρα» ο Εργοτέλης επί του Γιούχτα

Πειστική εμφάνιση από τους «κιτρινόμαυρους» στο α’ ημίχρονο του φιλικού (3-0)

Θετικές εντυπώσεις άφησε ο Εργοτέλης στο πρώτο φιλικό ματς εν όψει της νέας σεζόν με αντίπαλο τον Γιούχτα.

Οι «κιτρινόμαυροι» επιβλήθηκαν 3-0 στο Παγκρήτιο Στάδιο, εκμεταλλευόμενοι το εξαιρετικό α’ ημίχρονο.

Το σκορ άνοιξε ο Μπουρσέλης στο 26’ με φάουλ, δύο λεπτά αργότερα ο Μπάτζιος διπλασίασε το προβάδισμα του Εργοτέλη με διπλή προσπάθεια και στο 33’ ο Έφορντ διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα με ωραία ατομική ενέργεια.

ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ: Κατσιμήτρος, Βουτσάς, Οικονόμου, Μπάτζιος, Γιακούμπου, Μπρους, Μπουρσέλης, Τσέλιος, Κουατένγκ, Καπνίδης, Έφορντ.

Στο β’ ημίχρονο αγωνίστηκαν οι: Χανιωτάκης, Λαμπάκης, Μαζουλουξής, Πατάς, Σαϊτάκης (74’ Κουτσογιαννάκης), Βογιατζής, Κατσούρι (74’ Τσοκάνι), Μπουτσάκης, Μανουσάκης (78’ Πλαϊτάκης), Αντωνίου, Σταθόπουλος

ΓΙΟΥΧΤΑΣ: Γιαννόπουλος, Κασσωτάκης, Ρουμπάκης (74’ Βαρδής), Τζανής, Ραπτάκης, Πουλάκης, Τζάτζος (63’ Σφυρογιαννάκης), Μαυρομάτης, Ηλιόπουλος (63’ Χατζάκης), Ανωγειανάκης, Κουσίδης.

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Τριάρα» ο Εργοτέλης επί του Γιούχτα», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.