SUPER LEAGUE 2

Φεράντο: «Φυσιολογικό το σκορ, όταν παίζεις με 9 παίκτες στην επίθεση…»

Φυσιολογικό χαρακτήρισε το σκορ στο ματς με τον ΑΟΧ Κισσαμικό ο προπονητής του Βόλου, Χουάν Φεράντο. Αναλυτικά οι δηλώσεις του Φεράντο στη συνέντευξη Τύπου έχουν ως εξής: «Στο πρώτο ημίχρονο είχαμε πολύ στρες, ήμασταν νευρικοί, δεν είχαμε καλές πάσες. Πιστεύω ότι ο πραγματικός αντίπαλος ήμασταν εμείς οι ίδιοι, ενώ το δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε άσχημα, με...

Φυσιολογικό χαρακτήρισε το σκορ στο ματς με τον ΑΟΧ Κισσαμικό ο προπονητής του Βόλου, Χουάν Φεράντο.

Αναλυτικά οι δηλώσεις του Φεράντο στη συνέντευξη Τύπου έχουν ως εξής:

«Στο πρώτο ημίχρονο είχαμε πολύ στρες, ήμασταν νευρικοί, δεν είχαμε καλές πάσες.

Πιστεύω ότι ο πραγματικός αντίπαλος ήμασταν εμείς οι ίδιοι, ενώ το δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε άσχημα, με την κόκκινη, που ήταν.

Μετά το 0-1 η ομάδα ξεκίνησε να παίζει ποδόσφαιρο ξανά, αντέδρασε για το 1-1, αλλά με το 1-2 ήταν δύσκολο να αλλάξουμε τη νοοτροπία και να συνεχίσουμε το ίδιο.

Οταν παίζεις με 9 παίκτες στην επίθεση είναι φυσιολογικό να γίνει αυτό το σκορ…

Επόμενος στόχος είναι ο Εργοτέλης και αυτή τη στιγμή πρέπει να αλλάξουμε τη νοοτροπία μας.

Σκεφτόμαστε τον Εργοτέλη, γιατί έχουμε μια καινούργια ευκαιρία.

Η ομάδα δεν τα παρατάει, συνεχίζει και θα πάει να κερδίσει τους επόμενους τρεις πόντους».

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Φεράντο: «Φυσιολογικό το σκορ, όταν παίζεις με 9 παίκτες στην επίθεση…»», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.