SUPER LEAGUE 2

Παραιτήθηκε ο Νικολαΐδης από τον Αιγινιακό

Η εντός έδρας ήττα από τον Απόλλωνα Λάρισας (1-2) έφερε εξελίξεις στο στρατόπεδο του συλλόγου

Την παραίτηση του στην διάθεση της διοίκησης του Αιγινιακού έθεσε ο Κώστας Νικολαΐδης. Στην συνέντευξη τύπου που ακολούθησε μετά το τέλος της αναμέτρησης με τον Απόλλων Λάρισας, ο Νικολαΐδης ανέλαβε την ευθύνη της εντός έδρας ήττας με 2-1 και για την εν γένει άσχημη πορεία του συλλόγου εδώ και αρκετό καιρό.

Χαρακτηριστικά οι δηλώσεις του τεχνικού της ομάδας του Αιγινίου:

«Ήταν ένα ματς που μας πόνεσε πολύ. Θέλαμε τους τρεις βαθμούς. Παρόλο που προηγηθήκαμε, είχαμε πολύ άγχος. Μας στοίχισε πολύ το γκολ της ισοφάρισης στο φινάλε του πρώτου ημιχρόνου. Προσπαθήσαμε πολύ στο δεύτερο ημίχρονο, γιατί έπρεπε να πάρουμε νίκη. Υπήρχε διάθεση, αλλά με άναρχο τρόπο. Η αποβολή του Πετρούση αποτέλεσε ένα σημαντικό πλήγμα.

Θέτω εαυτόν στη διάθεση της διοίκησης αν κρίνει ότι μπορεί να αλλάξει κάτι. Καλή επιτυχία στον Απόλλωνα Λάρισας που έχει καλή ομάδα και δεν είναι τυχαία σε αυτή τη θέση».

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Παραιτήθηκε ο Νικολαΐδης από τον Αιγινιακό», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.