SUPER LEAGUE 2

Super League 2 – 1oς όμιλος: Το «καθάρισε» στο πρώτο 15λεπτο η Νίκη Βόλου – Βαθμολογία

Super League 2 - 1oς όμιλος: Νωρίς και εύκολα, έφτασε στο τρίποντο, κόντρα στον Πιερικό, η Νίκη Βόλου!

Super League 2 – 1oς όμιλος: Ένα παιχνίδι το Σάββατο (5/3) για τον 1ο όμιλο. Νίκη ΒόλουΠιερικός 2-0, με τους γηπεδούχους να το… λήγουν από το πρώτο τέταρτο!

Mε την αναμέτρηση της Νίκη Βόλου με τον Πιερικό άνοιξε η αυλαία της 22ης αγωνιστικής της Super League 2 στον 1ο όμιλο. Οι Βολιώτες δεν άφησαν περιθώρια για σασπένς και… δράματα στο Πανθεσσαλικό, καθαρίζοντας τη «μπουγάδα» από το πρώτο 15λεπτο της αναμέτρησης!

Εύκολο τρίποντο για την ομάδα του Αλέκου Βοσνιάδη, που έστω και προσωρινά την ανεβάζει στην 5η θέση του βαθμολογικού πίνακα, ένα… τρίποντο πίσω από Ξάνθη και Αναγέννηση Καρδίτσας!

Oι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 7′ με ένα εξαιρετικό σουτ του Κυριακίδη από τα 30 μέτρα και διαμόρφωσαν το τελικό 2-0 στο 15′ με κοντινό πλασέ του Κάσσου.

Με εξαίρεση μια ευκαιρία του Παπαδόπουλου στο 27′ απο πλευράς φιλοξενούμενων, το ματς ήταν… πολλά με λίγα, αφού οι «μπλε» έχασαν ευκαιρίες για να δώσουν διαστάσεις θριάμβου στη νίκη τους.

Πριν το τέλος του πρώτου 45λεπτου, ο σκόρερ του δευτέρου τέρματος και λίγο αργότερα ο Μιράντα (δοκάρι) να μην μπορούν να στείλουν τη μπάλα στα δίχτυα, ενώ τρεις κραυγαλέες ευκαιρίες χάθηκαν και στο δεύτερο ημίχρονο, καταρχήν με τον Τσουκαλά στο 50′ και στο 77ο και στο 80ο λεπτό με τον Βλαχομήτρο!

Νίκη Βόλου (Βοσνιάδης): Μπάγιτς, Κάσσος, Αθανασίου, Ανδρέου, Αλιατίδης, Κυριακίδης, Τσουκαλάς, Βλαχομήτρος (83′ Παναγιωτίδης), Βασιλείου (68′ Λούκας Γκαρσία), Μιράντα (90′ Στοϊνοβιτς), Κουσκουνάς (90′ Kυρίτσης).

Πιερικός (Βαζάκας): Τζήμας, Τοπαλίδης, Παντελιάδης, Γιαλαμίδης, Κουκόλης, Τόσκας, Χαρτσιάς (69′ Χαντζάρας), Φωκαΐδης, Παπαδόπουλος (69′ Μπουόλι), Ζαφειράκης (46′ Κανούλας), Ντίνας (69′ Μηλιώτης).

vathmologia super league 2 - 2os omilos

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Super League 2 – 1oς όμιλος: Το «καθάρισε» στο πρώτο 15λεπτο η Νίκη Βόλου – Βαθμολογία», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.
Νίκος Μαρκάτος

Η καθημερινή του «επίσκεψη» για μια τριετία στο κτίριο της Λ. Αθηνών, όπου στεγάζεται το ΦΩΣ, του κόλλησαν το... μικρόβιο της Δημοσιογραφίας. Δεν υπήρχαν και οι μάσκες τότε! Αφού το σπούδασε το αντικείμενο, άνοιξε πρώτη η πόρτα της ΩΡΑΣ των ΣΠΟΡ. Στη 12ετή διαδρομή του, έκανε στάσεις στην ΚΙΤΡΙΝΟΜΑΥΡΗ ΩΡΑ και στην SportDay. Mέχρι τον Ιούνιο του 2017. Mετά Sportime. Από την πρώτη μέρα της επιστροφής του στα Περίπτερα! Γουστάρει ότι οι περισσότεροι λατρεύουν να... μισούν. Τη διαιτησία!