SUPER LEAGUE 2

Super League 2 – 2ος όμιλος: Έφυγε με βαθμό από την Καλαμάτα η Καλλιθέα- Αποτελέσματα – Βαθμολογία (vids)

Τρία εξ αναβολής παιχνίδια για τον 2ο όμιλο της Super League

Super League 2 – 2ος όμιλος: Ισόπαλο (2-2) ΚαλαμάταΚαλλιθέα. Δεύτερη εντός έδρας νίκη για τη Ζάκυνθο. Στο 0-0 Ρόδος – Επισκοπή.

Ισόπαλο 2-2 το ντέρμπι μεταξύ Καλαμάτα και Καλλιθέας. Η «Μαύρη Θύελλα» προηγήθηκε δύο φορές, αλλά η ομάδα του «Ελ Πάσο» είχε ισάριθμες απαντήσεις με τον Μουνιέ!

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με το πολύ ωραίο γκολ του Κωνσταντινόπουλου στο 12′, οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν με κεφαλιά του Γάλλου στο 35′, αλλά οι Μεσσήνιοι πήραν εκ νέου το προβάδισμα πριν το ημίχρονο (43′) με τον Λουκίνα.

Το γκολ που διαμόρφωσε το τελικό 2-2 ήρθε στο 49′ και πάλι με τον Μουνιέ. Η Καλαμάτα είχε ακόμα δύο ευκαιρίες να μπει ξανά μπροστά, αλλά Κόκκορης (77′) και Μπόρχες (90+2′) τις σπατάλησαν.

Η Ζάκυνθος νίκησε εντός έδρας τον Εργοτέλη με 2-0 και ανέβηκε στους δέκα πόντους (17η θέση). Οι Κρητικοί ήταν εκείνοι που απείλησαν πρώτοι, αρικά στο 45′ με τον Πατρινό σε κενή εστία να μην μπορεί να σπρώξει τη μπάλα στα δίχτυα και στο 56′ όταν ο αμαρκάριστος Νεράλ δεν κατάφερε με κεφαλιά να σκοράρει. Τελικά το γκολ το βρήκε η Ζάκυνθος, δύο λεπτά αργότερα με τον Λάμπογλου, ενώ στο 72′ ο Τσιμέλι με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι, διαμόρφωσε το τελικό 2-0.

Χωρίς νικητή και χωρίς σκορ τελείωσε το ΡόδοςΕπισκοπή. Απο μια καλή στιγμή στο πρώτο ημίχρονο οι δύο ομάδες. Οι Κρητικοί απείλησαν στο πρώτο λεπτό με τον Νοικοκυράκη και οι Ροδίτες στο τελευταίο του πρώτου 45λεπτου με τον Γκονζάλβες να βάζει την προβολή πριν σουτάρει ο Σταματελόπουλος. Λίγα πράγματα στην επανάληψη και μια καλή στιγμή για τους φιλοξενούμενους πάλι με τον Νοικοκυράκη στο 61′ να μην μπορεί να νικήσει τον Θεοδωράκη.

Super League 2 – 2ος όμιλος – Αποτελέσματα

Ρόδος-Επισκοπή 0-0 (12η αγωνιστική)

Ζάκυνθος-Εργοτέλης 2-0 (12η αγωνιστική)

Καλαμάτα-Καλλιθέα 2-2 (11η αγωνιστική)

Super League 2 - Βαθμολογία

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Super League 2 – 2ος όμιλος: Έφυγε με βαθμό από την Καλαμάτα η Καλλιθέα- Αποτελέσματα – Βαθμολογία (vids)», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.
Νίκος Μαρκάτος

Η καθημερινή του «επίσκεψη» για μια τριετία στο κτίριο της Λ. Αθηνών, όπου στεγάζεται το ΦΩΣ, του κόλλησαν το... μικρόβιο της Δημοσιογραφίας. Δεν υπήρχαν και οι μάσκες τότε! Αφού το σπούδασε το αντικείμενο, άνοιξε πρώτη η πόρτα της ΩΡΑΣ των ΣΠΟΡ. Στη 12ετή διαδρομή του, έκανε στάσεις στην ΚΙΤΡΙΝΟΜΑΥΡΗ ΩΡΑ και στην SportDay. Mέχρι τον Ιούνιο του 2017. Mετά Sportime. Από την πρώτη μέρα της επιστροφής του στα Περίπτερα! Γουστάρει ότι οι περισσότεροι λατρεύουν να... μισούν. Τη διαιτησία!