SUPER LEAGUE 2

Βέροια – ΠΑΟΚ Β’ 2-1: Όγδοη σερί νίκη – Αποτελέσματα (highlights)

Βέροια - ΠΑΟΚ Β’ 2-1: Στο +6 από την 2η ΑΕΛ η πρωτοπόρος Βέροια.
Βέροια – ΠΑΟΚ Β’ 2-1:  Όγδοη σερί νίκη – Αποτελέσματα (highlights)

Βέροια – ΠΑΟΚ Β’ 2-1: Aσταμάτητη η πρωτοπόρος Βέροια. Όγδοη σερί νίκη για τη βασίλισσα της Ημαθίας, με δύο απευθείας εκτελέσεις φάουλ!

Δεν δείχνει διατεθειμένη να δώσει… ελπίδες στους υπόλοιπους του 1ου ομίλου της Super League 2, η Βέροια. Οι πρωτοπόροι επικράτησαν 2-1 του ΠΑΟΚ Β’ σημειώνοντας την όγδοη διαδοχική νίκη τους στο πρωτάθλημα!

Οι Ημαθιώτες έκαναν το 1-0 στο 30′ με φάουλ του Κάτσε, έχοντας αρκετές ακόμα ευκαιρίες να καθαρίσουν τη νίκη από το πρώτο ημίχρονο, με σημαντικότερες τις δύο του Πασά στο 39′ και στο 41′ και εκείνη του Φοφανά ένα λεπτό πριν συμπληρωθούν τα πρώτα 45′.

Το 2-0 ήρθε στο 71′ πάλι από στημένη μπάλα, με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Μούργου. Ο ΠΑΟΚ Β’ μείωσε στις καθυστερήσεις του αγώνα με κεφαλιά του Φασίδη.

Βέροια (Δερμιτζάκης): Βελλίδης, Μουχάλης, Πεταυράκης, Σκόνδρας, Μαραγκός, Κάτσε (64′ Οικονόμου), Γαβριηλίδης (80′ Μπλέτσας), Μούργος (86′ Ορφανίδης), Φοφανά (64′ Πόζογλου), Γιακουμάκης, Πασάς (80′ Καπνίδης).

ΠΑΟΚ Β (Γκαρσία): Ταλιχμανίδης, Αποστολόπουλος, Μανωλιούδης, Κουλιέρακης, Τάχατος (78′ Καλουτσικίδης), Ουεντραόγκο, Μελετίδης, Σαλαμούρας (61′ Σμυρλής), Τσαούσης (73′ Τοχούρογλου), Τζίμας (61′ Φασίδης), Πανίδης (61′ Γαϊτανίδης).

super league 2 βαθμολογια

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Βέροια – ΠΑΟΚ Β’ 2-1: Όγδοη σερί νίκη – Αποτελέσματα (highlights)», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.
Νίκος Μαρκάτος

Η καθημερινή του «επίσκεψη» για μια τριετία στο κτίριο της Λ. Αθηνών, όπου στεγάζεται το ΦΩΣ, του κόλλησαν το... μικρόβιο της Δημοσιογραφίας. Δεν υπήρχαν και οι μάσκες τότε! Αφού το σπούδασε το αντικείμενο, άνοιξε πρώτη η πόρτα της ΩΡΑΣ των ΣΠΟΡ. Στη 12ετή διαδρομή του, έκανε στάσεις στην ΚΙΤΡΙΝΟΜΑΥΡΗ ΩΡΑ και στην SportDay. Mέχρι τον Ιούνιο του 2017. Mετά Sportime. Από την πρώτη μέρα της επιστροφής του στα Περίπτερα! Γουστάρει ότι οι περισσότεροι λατρεύουν να... μισούν. Τη διαιτησία!