WORLD FOOTBALL

Αϊντχόφεν: «Γκέλαρε» πριν τον κρίσιμο αγώνα με τον ΠΑΟΚ

Η Αϊντχόφεν μπορεί να προηγήθηκε νωρίς με τον ταλαντούχο Μάλεν στο 8ο λεπτό, αλλά δεν κατάφερε να πάρει το τρίποντο

Με το μυαλό στον ΠΑΟΚ φαίνεται πως αγωνίστηκε η Αϊντχόφεν, που έχασε δύο βαθμούς στο πρωτάθλημα, κόντρα στην Τβέντε.

Η Αϊντχόφεν μπορεί να προηγήθηκε νωρίς με τον ταλαντούχο Μάλεν στο 8ο λεπτό, αλλά δεν κατάφερε να πάρει το τρίποντο. Μάλιστα, ο Ζάχαβι έχασε την ευκαιρία να διπλασιάσει τα τέρματα για τους γηπεδούχους, με χαμένο πέναλτι στο 44ο λεπτό.

Η Τβέντε έκανε αυτό που δεν κατάφερε ο Ζάχαβι και ισοφάρισε από την άσπρη βούλα στο 63ο λεπτό, με τον Ντανίλο, γράφοντας το τελικό 1-1.

Με αυτή την ισοπαλία η Αϊντχόφεν έμεινε τέσσερις βαθμούς πίσω από τον πρωτοπόρο του Ολλανδικού πρωταθλήματος, Άγιαξ.

Θυμίζουμε ότι η Αϊντχόφεν υποδέχεται τον…ψυχωμένο ΠΑΟΚ την Πέμπτη (26/11, 22:00), για την τέταρτη αγωνιστική των ομίλων του Europa League.

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΑΚΟΜΑ

Περέιρα: «Έπαιρνα στο FIFA τον Βιερϊνια και τώρα παίζουμε μαζί»

Γκαρσία: «Δείξαμε χαρακτήρα, οι νεαροί να καταλάβουν ότι στον ΠΑΟΚ είμαστε νικητές»

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Αϊντχόφεν: «Γκέλαρε» πριν τον κρίσιμο αγώνα με τον ΠΑΟΚ», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.