WORLD FOOTBALL

Μουντιάλ: «Καταιγιστική» Δανία, σοκ για Γερμανία (vids)

Μουντιάλ: Η Δανία κατατρόπωσε εκτός έδρας την Αυστρία στο δεύτερο ημίχρονο, ήττα σοκ για την Γερμανία από τα Σκόπια με 1-2.

Μουντιάλ: Απολαυστικές ήταν και οι αποψινές αναμετρήσεις για τα προκριματικά του Παγκοσμίου Κυπέλλου.

Η Δανία ήταν για ακόμα ένα παιχνίδι εντυπωσιακή, «φιλοδωρώντας» με τέσσερα τέρματα την Αυστρία. Σοβαρή απώλεια βαθμών για την Γερμανία.

Μουντιάλ: Τα σημαντικότερα παιχνίδια της ημέρας:

Αγγλία – Πολωνία 2-1

Οι Άγγλοι ήταν ανώτεροι στο παιχνίδι. Άνοιξαν το σκορ με πέναλτι του Κέιν στο 19ο λεπτό της συνάντησης. Η Πολωνία έχοντας βασικό τον Σβιντέρσκι ισοφάρισε με τον Μόντερ στο 58ο λεπτό. Ο  Μαγκουάιρ έδωσε τη νίκη στην ομάδα του στο 85ο λεπτό.

Αυστρία – Δανία 0-4

Η Δανία ήταν εντυπωσιακή για ακόμα ένα παιχνίδι. Απέδειξε και σήμερα το επιθετικό ταπεραμέντο της, σκοράροντας τέσσερα τέρματα κόντρα στην Αυστρία. Όλα τα γκολ σημειώθηκαν στο δεύτερο μέρος της αναμέτρησης.

Βοσνία – Γαλλία 0-1

Φτωχό θέαμα με λίγες ευκαιρίες για την Γαλλία που κατάφερε εν τέλη να πάρει δύσκολα τη νίκη με 0-1. Το μοναδικό τέρμα της αναμέτρησης πέτυχε ο Γκριεζμάν, με τη συμπλήρωση μίας ώρας παιχνιδιού.

Ισπανία – Κόσοβο 3-1

Δεύτερη σερί νίκη για τους Ισπανούς. Τα γκολ σημείωσαν οι Όλμο και Τόρρες στο 34ο και 36ο λεπτό. Το Κόσοβο μείωσε σε 2-1 στο 70ο λεπτό, αλλά ο Μορένο στο 75ο έγραψε τον επίλογο στο παιχνίδι.

Γερμανία – Σκόπια 1-2

Απογοητευτικοί οι Γερμανοί ηττήθηκαν από τον Πάντεφ και την…παρέα του. Ο έμπειρος επιθετικός άνοιξε το σκορ στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου. Ο Γκουντογκάν ισοφάρισε με πέναλτι σο 63ο λεπτό. Ο Ελμάς έδωσε την ιστορική νίκη στο 85ο λεπτό.