WORLD FOOTBALL

Nations League: Δύσκολα η Αρμενία, άνετα η ΠΓΔΜ (vid)

Η Αρμενία επικράτησε με 2-1 του Λιχτενστάιν

Τα εύκολα, δύσκολα έκανε η Αρμενία, η οποία νίκησε με πολύ άγχος το Λιχτενστάιν με 2-1 στην πρεμιέρα τους στο National League.

Στο 31’ ο Μάρκος Πιτσέλι άνοιξε το σκορ. Αλλά οι φιλοξενούμενοι έφτασαν στην ισοφάριση στο 33’ με κοντινό πλασέ του Βολφίνγκερ.

Στο 69’ οι γηπεδούχοι έχασαν πέναλτι που εκτέλεσε ο Μιχταριάν, με τον Μπούκελ να αποκρούει εντυπωσιακά. Ένα λεπτό αργότερα, ο ίδιος παίκτης είχε δοκάρι. Στο 74’ οι φιλοξενούμενοι έμειναν με παίκτη λιγότερο λόγω αποβολής του Πολβερίνο με δεύτερη κίτρινη κάρτα. Και δύο λεπτά μετά ο Μπαρσεγκιάν χάρισε τη νίκη στην ομάδα του.

Στο άλλο ματς του ομίλου, η ΠΓΔΜ δεν δυσκολεύτηκε να νικήσει το αδύναμο Γιβραλτάρ με 2-0. Μόλις στο 19′ ο Τριτσκόφσκι από ασίστ του Ριστόφσκι άνοιξε το σκορ και στο 35′ ο σκόρερ έγινε δημιουργός, με τον Αλιόσκι να διαμορφώνει το τελικό αποτέλεσμα.

LEAGUE 4 – 4ος όμιλος