WORLD FOOTBALL

Nations League: Βρήκε… φως στο 93′ η Ουκρανία (vid)

Νίκησε 2-1 την Τσεχία σε ένα ματς που άρχισε με 15λεπτη καθυστέρηση λόγω πτώσης της τάσης του ρεύματος

Με γκολ του Ολεκσάντρ Ζιντσένκο στο 3ο λεπτό των καθυστερήσεων, η Ουκρανία επικράτησε 2-1 εκτός έδρας της Τσεχίας και άρχισε ιδανικά τις υποχρεώσεις της στο Nations League.

H αναμέτρηση άρχισε με 15λεπτη καθυστέρηση λόγω πτώσης της τάσης του ρεύματος, αλλά και με το γκολ του Σικ μόλις στο 4ο λεπτό.

Η Τσεχία σκόραρε στην αρχή, εν αντιθέσει με την Ουκρανία που το έκανε στο τέλος των δύο ημιχρόνων (45+1′ Κονοπλιάνκα, 90+3′ Ζιντσένκο) και έφτασε στη νίκη.

Μάλιστα, το δεύτερο γκολ των φιλοξενούμενων προκλήθηκε από απίστευτη καραμπόλα.