Ολυμπιακός: Ασίστ ο Αγκιμπού Καμαρά στο ντεμπούτο με τη Γουινέα

Ασίστ στο ντεμπούτο για τον άσο του Ολυμπαικού με την εθνική του ομάδα - Στην αρχική ενδεκάδα και ο Μαντί Καμαρά

Συντάκτης: Σπύρος Γιαννόπουλος Χρόνος ανάγνωσης: 1 λεπτό

Ντεμπούτο με την εθνική Γουινέας πραγματοποίησε ο Αγκιμπού Καμαρά. Η πρώτη του εμφάνιση με την ανδρική ομάδα της πατρίδας του του έμεινε αξέχαστη.

Αγκιμπού Καμαρά – Πρώτη εμφάνιση

Ο παίκτης του Ολυμπιακού συνέχισε τις καλές εμφανίσεις και σε επίπεδο εθνικών ομάδων. Ο 19χρονος αγωνίστηκε βασικός στο ματς απέναντι στο Σουδάν (1-1), με τον συνοδοιπόρο του στους Πειραιώτες, Μαντί Καμαρά να βρίσκεται επίσης στην αρχική ενδεκάδα.

Μάλιστα, ο τελευταίος πήρε τη θέση του Ναμπί Κεϊτά της Λίβερπουλ, ο οποίος έμεινε στον πάγκο.

Το πρόσωπο του αγώνα πάντως ήταν ο Αγκιμπού Καμαρά. Στο 56ο λεπτό σέρβιρε το 1-0 στον Μπαγιό, ο οποίος άνοιξε το σκορ.

Ωστόσο, αυτό δεν έφτανε ώστε η Γουινέα να πάρει τη νίκη στα προκριματικά του Μουντιάλ, αφού ο Σεΐφ Τεϊρί δέκα λεπτά μετά την είσοδό του στο παιχνίδι ισοφάρισε στο τελικό 1-1 στο 72ο λεπτό.