WORLD FOOTBALL

Σλόβαν Μπρατισλάβας: Περιμένει τον ΠΑΟΚ…. αγριεμένη (vid)

Η Σλόβαν Μπρατισλάβας επικράτησε της Σέρεντ με 0-4

«Άγριες» διαθέσεις έδειξε η Σλόβαν Μπρατισλάβας λίγες μέρες πριν την πρώτη μάχη με τον ΠΑΟΚ για τα πλέι οφ του Europa League.

Η προσεχής αντίπαλος του «Δικεφάλου του Βορρά» επικράτησε εκτός έδρας το Σάββατο (17/8) την Σερέντ με 4-0, για την 5η αγωνιστική του πρωταθλήματος και πλέον επικεντρώνεται στη πρώτη μάχη με τους Θεσσαλονικείς την ερχόμενη Πέμπτη (22/8).

Η Σλόβαν επέβαλε από νωρίς τον ρυθμό της και στο 24’ πήρε το προβάδισμα με γκολ του Μπάιριτς, μετά από ωραία ομαδική προσπάθεια.

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ: ΠΑΟΚ: Μπορεί και 10 εκ. ευρώ από το Europa League!

Τρία λεπτά πριν την ανάπαυλα ο Σουχότσκι με προβολή από το ύψος του πέναλτι διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του.

Ο Αντράζ Σποράρ στο 65′ ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 3-0 και και το τελικό σκορ διαμόρφωσε ο Ρατάο στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων.

Σλόβαν Μπρατισλάβας (Γιάν Κόζακ): Σούλα, Σουχότσκι, Μπάιριτς, Αμπένα (71′ Γκούζμικς), Απάου, Νόνο, Ραμπιού, Στρέλετς, Κάβριτς (77′ Ραφαέλ Ρατάο), Ντάνιελ, Σποράρ (69′ Λιούμπιτσιτς).

Σλόβαν Μπρατισλάβας: Δείτε τα γκολ

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ: Άρσεναλ – Μπέρνλι 2-1: Ξεκίνημα με 2χ2 (vids)

Ζήσε το πιο καυτό καλοκαίρι της ζωής σου. Απόκτησε σήμερα το MINI που πάντα ήθελες με όφελος έως €5.000 και προνομιακό επιτόκιο 2,9%* με το πρόγραμμα ALL IN MINI στη Σπανός ΑΕ. Μην αργείς. Οι MINI HOT DAYS διαρκούν για λίγες ημέρες και ισχύουν για περιορισμένο αριθμό ετοιμοπαράδοτων αυτοκινήτων**. Εσύ θα προλάβεις;

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Σλόβαν Μπρατισλάβας: Περιμένει τον ΠΑΟΚ…. αγριεμένη (vid)», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.