ΠΟΛΟ

Volley League: O Φοίνικας «πλήγωσε» τον Ηρακλή

Ο Φοίνικας Σύρου πέρασε νικηφόρα από το γυμναστήριο της Μίκρας, επικρατώντας του Ηρακλή με 3-0 σετ, στον τελευταίο αγώνα της 9ης αγωνιστικής στη Volley League. H ομάδα της Σύρου τιμώρησε τα λάθη των γηπεδούχων, φθάνοντας στην 7η νίκη στο πρωτάθλημα. Στα δύο πρώτα σετ ο «γηραιός» θα μπορούσε να είχε επικρατήσει. Στο 1ο προηγήθηκε 20-16,...

Ο Φοίνικας Σύρου πέρασε νικηφόρα από το γυμναστήριο της Μίκρας, επικρατώντας του Ηρακλή με 3-0 σετ, στον τελευταίο αγώνα της 9ης αγωνιστικής στη Volley League.

H ομάδα της Σύρου τιμώρησε τα λάθη των γηπεδούχων, φθάνοντας στην 7η νίκη στο πρωτάθλημα.

Στα δύο πρώτα σετ ο «γηραιός» θα μπορούσε να είχε επικρατήσει. Στο 1ο προηγήθηκε 20-16, όμως οι φιλοξενούμενοι έφεραν τούμπα την κατάσταση, φθάνοντας στο 25-22.

Στο 2ο ο Ηρακλής έφθασε στο 24-22, αλλά πέταξε τρία σετ μπολ, με τον Φοίνικα να φθάνει στο 28-26 και στο 2-0.

Στο 3ο σετ οι γηπεδούχοι έχασαν με τραυματισμό τον Σακόγλου, αντικαθιστούσε τον Τζιουμάκα στη θέση του διαγώνιου, και μαζί το σετ με 25-23.

ΗΡΑΚΛΗΣ (Ορφανός): Χήρας 5, Μαυροβουνιώτης 8, Προύσαλης 1, Στουντζίνσκι 14, Πεντίδης 2, Σακόγλου 10, Μπουράκης (λ. – 58%υπ., 33%αρ.), Βερβτσιώτης 1, Χατζηπαραδείσης.

ΦΟΙΝΙΚΑΣ (Παβλίσεβιτς): Γκονζάλες 17, Στοΐλοβιτς 11, Χριστόφας 5, Λινάρδος 7, Στερν 15, Μπουτσούγιεβιτς 3, Καρασαββίδης (λ. – 62%υπ., 35%αρ.), Βελούδης (λ), Μήλης.