ΤΕΝΙΣ

Με ήττα και αποκλεισμό έκλεισε η σεζόν για την Μαρία Σάκκαρη (vids)

Η Μαρία Σάκκαρη δεν κατάφερε να πετύχει νίκη γοήτρου στο φινάλε της σεζόν

Με αρνητικό τρόπο ολοκληρώθηκε η σεζόν για την Μαρία Σάκκαρη, καθώς η κορυφαία Ελληνίδα αθλήτρια του τένις, γνώρισε την ήττα με 2-0 από την Τζέσικα Πεγκούλα και αποχαιρέτησε το WTA Finals.

Αυτή ήταν η τρίτη ήττα για την Μαρία που πλήρωσε τα λάθη της σε ένα παιχνίδι που είχε χαρακτήρα γοήτρου.

Η Αμερικανίδα αντίπαλος της που βρίσκεται στο Νο. 5 της Παγκόσμιας κατάταξης, χρειάστηκε 79 λεπτά για να κάμψει την όποια αντίσταση της Σάκκαρη, επικρατώντας με 6-3 και 6-2 αντίστοιχα.

Με αντίπαλο και τις δύσκολες καιρικές συνθήκες που επικρατούν στο Κανκούν, είδε την Πεγκούλα στο πρώτο σετ να σπάει δύο φορές το σερβίς της Μαρίας και να παίρνει από νωρίς το πάνω χέρι στο σκορ.

Ούτε στο δεύτερο σετ κατάφερε να αλλάξει τις ισορροπίες η Μαρία Σάκκαρη που δέχθηκε δύο σερί μπρέικ, μένοντας από νωρίς πίσω με 4-0.

Με αυτόν τον τρόπο, η Μαρία ολοκλήρωσε την σεζόν με ρεκόρ 38-25.

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Με ήττα και αποκλεισμό έκλεισε η σεζόν για την Μαρία Σάκκαρη (vids)», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.