ΤΕΝΙΣ

Ναδάλ – Τσιτσιπάς: Τα highlights του αγώνα (vid)

Ο Στέφανος Τσιτσιπάς δεν κατάφερε να «λυγίσει» τον εκπληκτικό Ράφα Ναδάλ 2-1 (4-6, 6-4, 6-2) στο Λονδίνο και έτσι αποκλείστηκε από τη συνέχεια του τουρνουά, που πέρσι είχε κατακτήσει ο ίδιος.

Τσιτσιπάς
Τσιτσιπάς
Συντάκτης: Μαρία Καλτσίδη Χρόνος ανάγνωσης: 1 λεπτό

Στο φινάλε του στο φετινό ATP Finals ο Τσιτσιπάς παρ’ ότι βρέθηκε πίσω στα σετ, ισοφάρισε και έδειξε ότι μπορεί να «χτυπήσει» τη νίκη στο τρίτο σετ.

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ: Τσιτσιπάς: «Είμαι απογοητευμένος, δεν πάλεψα όσο ήθελα»

Ωστόσο, ο Ισπανός εκεί ακριβώς «πάτησε το γκάζι», πήρε προβάδισμα με δύο μπρέικς (5-2) και έκλεισε το ματς στο αμέσως επόμενο δικό του σερβίς για να εξασφαλίσει μία θέση στα ημιτελικά.