ΒΟΛΕΪ

Δύο στα δύο και πρόκριση για Κοτσιλιάνο – Ιωαννίδη

Αύριο θα μάθουν τους αντιπάλους τους στη φάση των «16»

Στην επόμενη φάση του πρώτου ευρωπαϊκού πρωταθλήματος Snow Volley που διεξάγεται στην Αυστρία, βρίσκονται οι Γιώργος Κοτσιλιάνος και Παναγιώτης Ιωαννίδης!

Το ελληνικό δίδυμο που είναι στο Νο18 του ταμπλό, μετά τη νίκη του επί των Ελβετών Ζούργκιγλιεν / Σπαρ (Νο7) με 2-0 σετ (14-12, 11-9), κέρδισαν επίσης με 2-0 τους Ιταλούς Λουπατέλι / Μέινες (11-8, 19-17) έπειτα από έναν συναρπαστικό αγώνα και πλέον αύριο το πρωί θα μάθουν τον αντίπαλό τους στη φάση των «16».

Στις γυναίκες οι Πηγιάννα Μεθενίτη και Λίζα Τριανταφυλλίδη αποχαιρέτησαν τη διοργάνωση καθώς έχασαν και το δεύτερο ματς του ομίλου τους. Παίζοντας με το Νο1 της κατάταξης, τις Ντοστάλοβα και Κνομπλότσοβα από τη Τσεχία, ηττήθηκαν με 2-0 σετ (11-6, 11-7) και ολοκλήρωσαν τη παρουσία τους στην Αυστρία.

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Δύο στα δύο και πρόκριση για Κοτσιλιάνο – Ιωαννίδη», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.