ΤΕΝΙΣ

Νόβακ Τζόκοβιτς: Αυτός θα είναι ο αντίπαλος του Στέφανου Τσιτσιπά

Νόβακ Τζόκοβιτς: Επικράτησε του Ράφα Ναδάλ στον τρομερό ημιτελικό του Roland Garros και θα είναι ο αντίπαλος του Στέφανου Τσιτσιπά.

Ο Νόβακ Τζόκοβιτς επικράτησε σε συγκλονιστικό ματς του Ράφα Ναδάλ με 3-1 σετ (3-6, 6-3, 7-6, 6-2) στον δεύτερο ημιτελικό.

Θα είναι αυτός που θα αντιμετωπίσει τον Στέφανο Τσιτσιπά στον μεγάλο τελικό του Roland Garros (13/6, 16:00).

Στο τέταρτο σετ υπήρχε μόνο ο Τζόκοβιτς, ο οποίος εκμεταλλεύθηκε τα λάθη του αντιπάλου του για να πάρει τη νίκη.

Τσιτσιπάς vs Τζόκοβιτς, λοιπόν, με την ΕΡΤ να μεταδίδει τον μεγάλο αγώνα της Κυριακής.

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΑΚΟΜΗ:

Τζόκοβιτς – Ναδάλ 3-1: Επική μάχη! – Πέρασε ο Σέρβος

Τσιτσιπάς – Τελικός: Όλοι οι κανόνες και οι ορολογίες για να τον δεις σαν expert

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Νόβακ Τζόκοβιτς: Αυτός θα είναι ο αντίπαλος του Στέφανου Τσιτσιπά», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.