Πλήρης δράση και στο πρωτάθλημα της Α2 Γυναικών με αγώνες και στους τέσσερις ομίλους αφού είχαμε τζάμπολ στον πρώτο και στον τρίτο

Σε εξέλιξη βρίσκεται και η Α2 Γυναικών. Το Sportime σας μεταφέρει όλα τα αποτελέσματα και τις βαθμολογίες

Πλήρης δράση και στο πρωτάθλημα της Α2 Γυναικών με αγώνες και στους τέσσερις ομίλους αφού είχαμε τζάμπολ στον πρώτο και στον τρίτο.

Την περασμένη εβδομάδα είχαν αρχίσει ο 2ος και ο 4ος Όμιλος της Α2 Γυναικών. Πλέον είμαστε… πλήρεις.

Δείτε το πανόραμα του πρωταθλήματος.

1ος Όμιλος (1η αγωνιστική)

Τα αποτελέσματα

ΓΕ Άμιλλα 2000-Ατρόμητος Πειραιά 51-61

Άρις Καλαμάτας-Εύνικος 29-83

Αιγέας Χίου-ΑΟ Άργους Οι Δαναοί 54-63

Φοίνιξ Πειραιά-Θησέας Παναγιούδας 82-36

Πανιώνιος-Ηλιούπολη 38-74

Η βαθμολογία

1. Εύνικος 2

2. Φοίνικας Πειραιά 2

3. ΓΣ Ηλιούπολης 2

4. Ατρόμητος Πειραιά 2

5. Δαναοί Αργους 2

6. Αιγέας Χίου 1

7. Αμιλλα Τρίπολης 1

8. Πανιώνιος 1

9. Θησέας Παναγιούδας 1

10. Αρις Καλαμάτας 1

Η επόμενη αγωνιστική (2η, 31/10)

Θησέας Παναγιούδας-Αιγέας Χίου

Δαναοί Αργους-Αρις Καλαμάτας

Εύνικος-Αμιλλα Τρίπολης

Ατρόμητος Πειραιά-Πανιώνιος

ΓΣ Ηλιούπολης-Φοίνικας Πειραιά

2ος Όμιλος (2η αγωνιστική)

Τα αποτελέσματα

ΚΑΟ Μελισσίων-Ιπποκράτης Κω 61-39

ΑΕ Σαντορίνης-Αγ. Παρασκευή 52-37

Κρόνος Αγ. Δημητρίου-Πρωτέας Βούλας 51-72

Τερψιθέα-Αθηναϊκός 56-46

Αμύντας-ΕΦΑΟ Ζωγράφου 57-39

Η βαθμολογία

1.Πρωτέας Βούλας 4

2.Αμύντας 4

3.Τερψιθέα Γλυφάδα 4

4.ΑΕ Σαντορίνης 3

5.Κρόνος Αγίου Δημητρίου 3

6.ΚΑΟ Μελισσίων 2

7.Αθηναϊκός 2

8.Ιπποκράτης Κω 2

9.ΑΕΚ Περιστερίου 1

10.Αγία Παρασκευή 1

11.ΕΦΑΟ Ζωγράφου 1

Η επόμενη αγωνιστική (3η, 31/10)

ΕΦΑΟ Ζωγράφου-ΚΑΟ Μελισσίων

Ιπποκράτης Κω-ΑΕ Σαντορίνης

Αγία Παρασκευή-Κρόνος Αγίου Δημητρίου

Πρωτέας Βούλας-Τερψιθέα Γλυφάδα

Αθηναϊκός -ΑΕΚ Περιστερίου

Ρεπό: Αμύντας

3ος Όμιλος (1η Αγωνιστική)

Τα αποτελέσματα

Αναγέννηση Νέου Ρυσίου-Ολύμπια Λάρισας 59-45

Αργοναύτες Αγρινίου-ΑΓΕ Πιερίας 69-18

Πιερικός Αρχέλαος-Εκπαιδευτήρια Φρυγανιώτη 58-48

Απόλλων Πτολεμαϊδας-Λασσάνης Κοζάνης 42-55

Ρεπό: Έσπερος Λαμίας

Η βαθμολογία

1.Αργοναύτες Αγρινίου 2

2.Αναγέννηση Νέου Ρυσίου 2

3.Λασσάνης Κοζάνης 2

4.Πιερικός Αρχέλαος 2

5.Εκπαιδευτήρια Φρυγανιώτη 1

6.Απόλλων Πτολεμαϊδας 1

7.Ολύμπια Λάρισας 1

8.ΑΓΕ Πιερίας 1

9.Εσπερος Λαμίας 0

Η επόμενη αγωνιστική (2η, 31/10)

ΑΓΕ Πιερίας-Απόλλων Πτολεμαϊδας

Λασσάνης Κοζάνης-Πιερικός Αρχέλαος

Εκπαιδευτήρια Φρυγανιώτη-Αναγέννηση Νέου Ρυσίου

Ολύμπια Λάρισας-Εσπερος Λαμίας

Ρεπό: Αργοναύτες Αγρινίου

4ος Όμιλος (2η Αγωνιστική)

Τα αποτελέσματα

Ασπίδα Ξάνθης-Απόλλων Καλαμαριάς 46-45

Πανσερραϊκός-ΜΕΝΤ 54-44

Παναθλητικός Συκεών-Αρης 49-42

ΑΣ Πανόραμα-Ιερισσός  (Αναβολή)

Ηρακλής-ΑΕ Πυλαίας  (27/10)

Ρεπό: Πάνθηρες Καβάλας

Η βαθμολογία

1.Παναθλητικός Συκεών 4

2.ΜΕΝΤ 3

3.Ασπίδα Ξάνθης 3

4.ΑΕ Πυλαίας 2

5.Πανσερραϊκός 2

6.Πάνθηρες Καβάλας 2

7.Απόλλων Καλαμαριάς 2

8.Ηρακλής 1

9.Αρης 1

10.ΑΣ Πανόραμα 1

11.Ιερισσός 0

Η επόμενη αγωνιστική (3η, 31/10)

Ιερισσός-Πανσερραϊκός

ΜΕΝΤ-Παναθλητικός Συκεών

Αρης-Ασπίδα Ξάνθης

Απόλλων Καλαμαριάς-Ηρακλής

ΑΕ Πυλαίας-Πάνθηρες Καβάλας

Ρεπό: ΑΣ Πανόραμα

Μπορείτε να δείτε αναλυτικά τα φύλλα αγώνα ΕΔΩ

Δείτε επίσης τι έγινε στην Α1 Γυναικών, στη Β’ Εθνική και στη Γ’ Εθνική