LIVEGAMES

Ερυθρός Αστέρας- Ολυμπιακός 81-76 (ΤΕΛΙΚΟ)

Ερυθρός Αστέρας- Ολυμπιακός LIVE: Παρακολούθησε από το sportime.gr τη ζωντανή εξέλιξη του αγώνα στο Βελιγράδι.
Ούνικς Καζάν και Ολυμπιακός θα κοντραριστούν σήμερα στις 18:00, στα πλαίσια της 13ης αγωνιστικής της Euroleague.

Ερυθρός Αστέρας- Ολυμπιακός LIVE: Η «ερυθρόλευκη» μάχη ξεχωρίζει από το πρόγραμμα της 14ης αγωνιστικής της Euroleague.

Η Γιώργος Μπαρτζώκας αποφάσισε να αφήσει εκτός 12αδας των Μιχάλη Λούντζη, ενώ κανονικά θα αγωνιστεί ο Λιβιό Ζαν Σαρλ.

Ερυθρός Αστέρας- Ολυμπιακός LIVE

Οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν καλύτερα την αναμέτρηση και πήραν προβάδισμα 7 πόντων (9-2 στο 6:14′). Τα πολλά λάθη κυριάρχησαν στα πρώτα λεπτά και από τις δύο ομάδες.

Το χαμηλό ποστ ήταν αυτό που πλήγωσε τον Ολυμπιακό στο πρώτα λεπτά. Το πρώτο δεκάλεπτο ολοκληρώθηκε με το σκορ να είναι 19-15 για τον Ερυθρό Αστέρα.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο οι γηπεδούχοι είχαν τον έλεγχο. Με τρίποντο του Γιαννούλη Λαρεντζάκη ο Ολυμπιακός μείωσε στον πόντο (34-33 στ0 19′).

Οι παίκτες του Μπαρτζώκα μάλιστα από την πιεστική άμυνα που έπαιξαν πήγαν στα αποδυτήρια με το σκορ να είναι 36-38.

Ο Σάσα Βεζένκοφ για ακόμη μια βραδιά ήταν εξαιρετικός και έδινε ενέργεια στον Ολυμπιακό. Ωστόσο τα πολλά λάθη κόστισαν στον Ολυμπιακό πολύτιμες επιθέσεις και εύκολους πόντους.

Ο Ερυθρός Αστέρας βρήκε ρυθμό και είχε τον έλεγχο του αγώνα και τελικά επικράτησε με 81-76. Παρά την ήττα ο Ολυμπιακός παρέμεινε στην τρίτη θέση της βαθμολογίας.