LIVE

Παναθηναϊκός – Αλ Τααβόν 1-1 (ΤΕΛΙΚΟ)

Το πρώτο του φιλικό δίνει ο Παναθηναϊκός στην Ολλανδία, όπου γίνεται το βασικό στάδιο της προετοιμασίας του

Το πρώτο του φιλικό δίνει ο Παναθηναϊκός στην Ολλανδία, όπου γίνεται το βασικό στάδιο της προετοιμασίας του. Αντίπαλος η Αλ Τααβόν (19:00, χωρίς τηλεοπτική κάλυψη).

Τη σεζόν που μας πέρασε η Αλ Τααβόν τερμάτισε 4η στο πρωτάθλημα της Σαουδικής Αραβίας. Ο Παναθηναϊκός τις επόμενες μέρες θα έχει πιο δυνατά τεστ.

Παρακολουθήστε ΕΔΩ LIVE το παιχνίδι με εικόνα και ήχο:

2′ Σουτάρει ο Γιαζίντ και στέλνει την μπάλα άουτ.

6′ Ωραία εκτέλεση φάουλ του Βιγιαφάνιες, ο Βέλεθ παίρνει την κεφαλιά και αστοχεί.

12′ Μεγάλη ευκαιρία για την Αλ Τααβόν με τον Γιαζίντ.

26′ Κομβικό κόψιμο του Αλεξανδρόπουλου την τελευταία στιγμή.

36′ Κεφαλιά από τον Καρλίτος αποκρούει ο Κάσιο.

37′ ΓΚΟΛ: Η φάση ξεκίνησε από τον Μακέντα, ο Ιταλός με τακουνάκι έδωσε στον Χατζηθεοδωρίδη και ο τελευταίος με σουτ και τη βοήθεια του δοκαριού άνοιξε το σκορ.

40′ ΓΚΟΛ: Λάθος από τους «πράσινους», το εκμεταλλεύεται ο Ταβάμπα και με πλασέ ισοφαρίζει.

57′ Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Ενγκμπακοτό, αποκρούει ο τερματοφύλακας της Αλ Τααβόν.

59′ Ο Πέρεθ σουτάρει, ο Ιωαννίδης παίρνει το ριμπάουντ και στέλνει την μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι.

62′ Σέντρα από τον Σανκαρέ και την τελευταία στιγμή προ του Ιωαννίδη απομακρύνεται η μπάλα.

73′ O Ταβάμπα βγαίνει μόνος του με τον Χριστογεώργο, αλλά δεν τον νικάει.

88′ Ο Ιωανίδης αδειάζει τον αντίπαλό του, πασάρει στον Καμπετσή και εκείνος αστοχεί.

ΤΕΛΟΣ ΑΓΩΝΑ

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ: Διούδης, Κώτσιρας, Βέλεθ, Ρόμπι, Χατζηθεοδωρίδης, Αλεξανδρόπουλος, Μαουρίσιο, Σαβιέ, Βιγιαφάνες, Μακέντα, Καρλίτος.

Παναθηναϊκός στο δεύτερο ημίχρονο: Διούδης, Σάντσες, Σιδεράς, Χουανκάρ, Πέρεθ, Σανκαρέ, Νγκαμπακοτό, Αθανασακόπουλος, Ιωαννίδης, Μπουζούκης, Σερπέζης.

ΑΛ ΤΑΑΒΟΝ: Κάσιο, Γιαζίντ, Νταβαμπά, Σάντρο, Νουά, Μποζμπάν, Κάντιχ, Σμουχάν, Φαιτόντ, Γιάγκο, Αμίσι.

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Παναθηναϊκός – Αλ Τααβόν 1-1 (ΤΕΛΙΚΟ)», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.