ΠΑΡΑFOOTBALL

Απόλλων Σμύρνης: Γκρίνιαξαν για το πέναλτι! (vid)

Παράπονα για το πέναλτι που έδωσε ο Μάνουχος από ανθρώπους του Απόλλωνα Σμύρνης.

Απόλλων Σμύρνης: Παράπονα για το πέναλτι και την κόκκινη που έδωσε ο Μανούχος στο ματς με τον ΟΦΗ έκανε ο Έκτορας Μονεμβασιώτης!

Εξαιρετική διαιτησία έκανε ο Μανούχος στο Απόλλων Σμύρνης – ΟΦΗ (0-3), ωστόσο δεν έλλειψαν και κάποια… παραπονάκια από πλευράς γηπεδούχων.

Αιτία της γκρίνιας, το πέναλτι που καταλόγισε ο διεθνής ρέφερι στο 19ο λεπτό της αναμέτρησης στο κράτημα του Γιακιμόφσκι στον Τοράλ, αποβάλλοντας παράλληλα με κόκκινη κάρτα τον αριστερό μπακ της «Ελαφράς Ταξιαρχίας».

Σωστή η υπόδειξη του ρέφερι από την Αργολίδα, αλλά αυτό δεν εμπόδισε τους γηπεδούχους να εκφράσουν τα παράπονα τους για την απόφαση του.

Στο ημίχρονο, ο Έκτορας Μονεμβασιώτης είχε έναν διάλογο με τον ρέφερι της αναμέτρησης, εκφράζοντας τις ενστάσεις του, για το σφύριγμα του Μανούχου, ωστόσο ο διαιτητής ήταν απόλυτος, έχοντας δει προφανώς και τη φάση στα αποδυτήρια σε βίντεο.

Σε πολύ χαλαρούς τόνους, ο διάλογος, κάτι που γίνεται κατά κόρον στα γήπεδα, με τους διαιτητές να είναι μονίμως αποδέκτες παραπόνων.

Συνηθισμένα τα βουνά στα χιόνια!

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Απόλλων Σμύρνης: Γκρίνιαξαν για το πέναλτι! (vid)», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.
Νίκος Μαρκάτος

Η καθημερινή του «επίσκεψη» για μια τριετία στο κτίριο της Λ. Αθηνών, όπου στεγάζεται το ΦΩΣ, του κόλλησαν το... μικρόβιο της Δημοσιογραφίας. Δεν υπήρχαν και οι μάσκες τότε! Αφού το σπούδασε το αντικείμενο, άνοιξε πρώτη η πόρτα της ΩΡΑΣ των ΣΠΟΡ. Στη 12ετή διαδρομή του, έκανε στάσεις στην ΚΙΤΡΙΝΟΜΑΥΡΗ ΩΡΑ και στην SportDay. Mέχρι τον Ιούνιο του 2017. Mετά Sportime. Από την πρώτη μέρα της επιστροφής του στα Περίπτερα! Γουστάρει ότι οι περισσότεροι λατρεύουν να... μισούν. Τη διαιτησία!