FOOTBALL LEAGUE

Football League: Τα αποτελέσματα της 1ης αγωνιστικής

Στις λεπτομέρειες κρίθηκαν σχεδόν όλα τα ματς της πρεμιέρας στη Football League, ενώ στα περισσότερα επικράτησαν τα φαβορί

Αμφίρροπα ματς για το Νότιο όμιλο της Football League και λίγα γκολ. Κέρδισε μόνο ο νεοφώτιστος Αστέρας Βλαχιώτη στην Σπάρτη τον Ασπρόπυργο με 1-0.

Απίθανο φινάλε στην Ρόδο, όπου ο Ιάλυσος ισοφάρισε την Καλλιθέα στο 97’ (1-1), ενώ η Καλαμάτα κόλλησε στη Νάξο απέναντι στη νεοφώτιστη Σαντορίνη.

Στον Βόρειο Όμιλο, η Καβάλα κέρδισε στο γειτονικό ντέρμπι τον Πανσερραϊκό (2-1). Επίδειξη δύναμης έκανε η Βέροια κόντρα στους νεοφώτιστους Πόντιους Κοζάνης (3-0).

Ο Ολυμπιακός Βόλου που αγωνίστηκε ως γηπεδούχος στη Φιλιππούπολη της Λάρισας επικράτησε της Τρίγλιας Χαλκιδικής με 1-0. Ο Θεσπρωτός νίκησε τον Απόλλωνα Πόντου στο γήπεδο του Βατανιακού, ενώ ο Πιερικός τον Αλμωπό Αριδαίας.