FOOTBALL LEAGUE

Ολυμπιακός Βόλου – Νίκη Βόλου: Ξύλο στις εξέδρες, πτώση οπαδού από την κερκίδα! (vids)

Κορυφώθηκαν μετά το γκολ ισοφάρισης του Ολυμπιακού στο 93'

Από επεισόδια στιγματίστηκε το ντέρμπι Ολυμπιακός Βόλου – Νίκη Βόλου για την 21η αγωνιστική της Football League.

Τα «αίματα» στο Βολιώτικο ντέρμπι στο στάδιο της Νεάπολης είχαν ανάψει από τα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης, αλλά και λίγο πριν τη σέντρα.

Όμως κορυφώθηκαν μετά το γκολ ισοφάρισης του Ολυμπιακού στο 93ο λεπτό.

Οπαδοί της ομάδας μπήκαν στον αγωνιστικό χώρο για να πανηγυρίσουν το γκολ που έγραφε στον πίνακα το 1-1 και χρειάστηκε η παρέμβαση των ποδοσφαιριστών του Ολυμπιακού για να βγούνε από τον αγωνιστικό χώρο.

Δυστυχώς κάποιοι οπαδοί των γηπεδούχων πήδηξαν τα κιγκλιδώματα και κινήθηκαν απειλητικά προς την κερκίδα της Νίκης, με αποτέλεσμα να σημειωθούν μάχες σώμα με σώμα με τους φιλοξενούμενους!

Διμοιρία των ΜΑΤ που βρισκόταν στο σημείο, επενέβη με τη χρήση χημικών, ενώ προσπάθησε να απωθήσει τους φιλάθλους των δύο ομάδων που συγκρούονταν.

Μάλιστα, κατά τη διάρκεια των επεισοδίων σημειώθηκαν μικροτραυματισμοί, ενώ ένας φίλος του Ολυμπιακού έπεσε από την κερκίδα και τραυματίστηκε, με το ασθενοφόρο να επεμβαίνει άμεσα στο σημείο.

Για όλο αυτό το διάστημα, οπαδοί των δύο ομάδων πετούσαν μπουκάλια, φωτοβολίδες και αντικείμενα προς την αντίπαλη κερκίδα, με την ένταση να διατηρείται για αρκετά λεπτά μετά το σφύριγμα της λήξης.

ΠΗΓΗ: sportingnews.gr

Ολυμπιακός Βόλου – Νίκη Βόλου: Δείτε τα βίντεο

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Ολυμπιακός Βόλου – Νίκη Βόλου: Ξύλο στις εξέδρες, πτώση οπαδού από την κερκίδα! (vids)», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.