ΓΑΛΛΙΑ

Γαλλία: Η Σεντ Ετιέν πάγωσε τη Λιόν σε… νεκρό χρόνο

Η Σεντ Ετιέν ισοφάρισε τη Λιόν σε... νεκρό χρόνια για την 9η στροφή της Ligue 1

Γαλλία: Η 9η αγωνιστική της Ligue 1 ολοκληρώθηκε με έναν συγκλονιστικό τρόπο, αφού η Σεντ Ετιέν ισοφάρισε τη Λιόν (1-1) στο 90+5′.

Ας δούμε τι έγινε αναλυτικά, αρχής γενομένης από το ακυρωθέν γκολ του Χαζρί στο 34ο λεπτό λόγω οφσάιντ.

Ο Αουάρ, αντίθετα, ήταν… νόμιμος στο 42ο λεπτό και χάρισε το προβάδισμα στη Λιόν.

Στο 44′ ήταν η σειρά του Σακίρι να δει τον διαιτητή να του ακυρώνει το γκολ λόγω οφσάιντ, επομένως το 0-1 παρέμεινε.

Στο 74ο λεπτό ο Λόπες έπιασε την μπάλα εκτός περιοχής, ο Σακίρι αποχώρησε από το ματς και ο Πόλερσμπεκ πέρασε στον αγωνιστικό χώρο.

Η Λιόν κρατούσε γερά το πολύτιμο 0-1, ώσπου η Σεντ Ετιέν κέρδισε πέναλτι στις καθυστερήσεις!

Ο Χαζρί… πήρε πίσω το γκολ που δεν μέτρησε στο 34′, ισοφάρισε σε 1-1 και χάρισε τον βαθμό στους γηπεδούχους.

Nα θυμίσουμε ότι νωρίτερα η Ρεν υποχρέωσε την Παρί Σεν Ζερμέν στην πρώτη της ήττα.

Γαλλία – Ligue 1: Η 9η αγωνιστική