ΓΕΡΜΑΝΙΑ

Απίστευτο φινάλε και νίκη στο 94′ για την Ζανκτ Πάουλι (vid)

Ο Αλεξάντερ Μάγιερ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι χάρισε στην ομάδα του Αμβούργου το υπερπολύτιμο τρίποντο

Η Ουνιόν Βερολίνου μετρούσε εσχάτως 6-2-0 εναντίον της Ζανκτ Πάουλι στα επίσημα παιχνίδια τους, ανεξαρτήτως έδρας.

Έπειτα από ένα σερί οχτώ θετικών αποτελεσμάτων η ομάδα του Μάρκους Καουτσίνσκι “έσπασε” την παράδοση, νίκησε στο φινάλε με 3-2 και έκανε αποφασιστικό βήμα για την κατάκτηση της ανόδου στη Bundesliga.

Σε ένα απίθανο φινάλε ακατάλληλο για καρδιακούς.

Η Ζανκτ προηγήθηκε με 2-0, χάρη σε γκολ των Σαμί Αλαγκί (23′) και Αλεξάντερ Μάγιερ (62′).

Αλλά η Ουνιόν βρήκε τον τρόπο να φέρει το ματς στα ίσια μέσα σε ένα δίλεπτο, με τον Γκρίσα Πρέμελ να μειώνει σε στο 84′ και τον Σουλεϊμάν Αμπντουλαχί στο 86′ να “παγώνει” το Μίλερντορ Στάντιον.

Ωστόσο, οι γηπεδούχοι δεν είχαν πει την τελευταία τους λέξη και στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων, ο Αλεξάντερ Μάγιερ και πάλι με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι χάρισε στην ομάδα του Αμβούργου το υπερπολύτιμο τρίποντο.

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Απίστευτο φινάλε και νίκη στο 94′ για την Ζανκτ Πάουλι (vid)», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.