ΓΕΡΜΑΝΙΑ

Νίκη παραμονής για τη Βόλφσμπουργκ… (vid)

Οι «λύκοι» έχουν τον πρώτο λόγο για την παραμονή στη Bundesliga, μετά τη νίκη με 3-1 εντός έδρας, στον πρώτο αγώνα των μπαράζ. Η Βολφσμπουργκ που τερμάτισε τρίτη απ’ το τέλος στην πρώτη κατηγορία, αντιμετώπισε τη Χόλσταϊν, που τερμάτισε στην 3η θέση της βαθμολογίας της Zweite Liga. Οι γηπεδούχοι μπήκαν μπροστά στο σκορ στο 13′...

Οι «λύκοι» έχουν τον πρώτο λόγο για την παραμονή στη Bundesliga, μετά τη νίκη με 3-1 εντός έδρας, στον πρώτο αγώνα των μπαράζ.

Η Βολφσμπουργκ που τερμάτισε τρίτη απ’ το τέλος στην πρώτη κατηγορία, αντιμετώπισε τη Χόλσταϊν, που τερμάτισε στην 3η θέση της βαθμολογίας της Zweite Liga.

Οι γηπεδούχοι μπήκαν μπροστά στο σκορ στο 13′ με τον Οριζί, ενώ για τους φιλοξενούμενους (που αγωνίζονταν με 11 Γερμανούς στην αρχική σύνθεση), ισοφάρισαν στο 34′ με τον Σίντλερ. Το σκορ δεν παρέμεινε για πολύ, αφού έξι λεπτά αργότερα ο Μπρέκαλο με δυνατό σουτ έγραψε το 2-1.

Το τελικό 3-1 διαμορφώθηκε από τον Μάλι στο 56ο λεπτό του αγώνα και παρέμεινε μέχρι το τέλος, παρά τις ευκαιρίες που είχε η Χόλσταϊν, που πήρε στη συνέχεια τον απόλυτο έλεγχο του παιχνιδιού.

Η παράταση της αγωνίας για τις δύο ομάδες παίρνει τέλος την Δευτέρα 21 Μαΐου, που θα αναμετρηθούν ξανά οι δύο ομάδες.

Δείτε το βίντεο:

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Νίκη παραμονής για τη Βόλφσμπουργκ… (vid)», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.