ΙΤΑΛΙΑ

Μπολόνια – Λέτσε 3-2: Την έσπρωξε στη Serie B!

Ακόμη πιο «βαθιά» στη βαθμολογία της Serie A, έσπρωξε η Μπολόνια τη Λέτσε, με τη νίκη 3-2 σε ένα καταπληκτικό παιχνίδι. Εκπληκτικό παιχνίδι στην Μπολόνια με την τοπική ομάδα να επικρατεί 3-2 της Λέτσε η οποία βρίσκεται πλέον σε δεινή θέση. Οι γηπεδούχοι μπήκαν εκπληκτικά στο ματς και στο 5ο λεπτό προηγούνταν με 2-0 χάρη...

Ακόμη πιο «βαθιά» στη βαθμολογία της Serie A, έσπρωξε η Μπολόνια τη Λέτσε, με τη νίκη 3-2 σε ένα καταπληκτικό παιχνίδι.

Εκπληκτικό παιχνίδι στην Μπολόνια με την τοπική ομάδα να επικρατεί 3-2 της Λέτσε η οποία βρίσκεται πλέον σε δεινή θέση.

Οι γηπεδούχοι μπήκαν εκπληκτικά στο ματς και στο 5ο λεπτό προηγούνταν με 2-0 χάρη στα γκολ του Παλάσιο (2′) και του Σοριάνο. Η Λέτσε όμως δεν το έβαλε κάτω. Μείωσε με τον Μανκόζου στο 45′ και ισοφάρισε στο 66′ με τον Φάλκο.

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ – Μανωλάς: Αποχώρησε με πόνους στα πλευρά (pic)

Στις καθυστερήσεις όμως ο Μούσα Μπάροου λύτρωσε την Μπολόνια διαμορφώνοντας το τελικό 3-2.

ΜΠΟΛΟΝΙΑ: Σκορούπτσκι, Εμπαγιέ, Ντανίλο, Ντένσβιλ, Ντικς (57’Κρέτσκι), Μεδέλ, Σβάνμπεργκ (57’Πόλι), Σκοβ Όλσεν (57’Ορσολίνι), Σοριάνο (79’Σανταντέρ), Μπάροου, Παλάσιο (57’Σανσόνε).

ΛΕΤΣΕ: Γκάμπριελ, Ντελ Όρκο, Πας (79’Μετσαριέλο), Λουτσιόνι, Ντονάνι (60’Ρισπόλι), Μανκόζου, Ταχτσίδης (60’Πετριτσιόνε), Μπαράκ, Σαπονάρα (61’Μάχερ), Φάλκο, Λαπαντούλα.

Η 36η αγωνιστική:

Μίλαν-Αταλάντα 1-1 (14′ Τσαλχάνογλου-36′ Ζαπάτα)

Μπρέσια-Πάρμα 1-2 (62′ Ντεσένα – 59′ Νταρμιάν, 81′ Κουλουσέφκι)

Τζένοα-Ιντερ 0-3 (34′, 90’+3′ Λουκάκου, 83′ Σάντσες)

Νάπολι-Σασουόλο 2-0 (8′ Χισάι, 90’+3 Άλαν)

Μπολόνια-Λέτσε 3-2 (2′ Παλάσιο, 5′ Σοριάνο, 90’+3′ Μπάροου – 45’+2′ Μανκόσου, 66′ Φάλκο)

Ρόμα-Φιορεντίνα 20:30

Βερόνα-Λάτσιο 20:30

Σπαλ-Τορίνο 20:30

Κάλιαρι-Ουντινέζε 20:30

Γιουβέντους-Σαμπντόρια 22:45

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Μπολόνια – Λέτσε 3-2: Την έσπρωξε στη Serie B!», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.