ΑΕΚ – Πανσερραϊκός 1-1 (ΤΕΛΙΚΟ)

Η εξέλιξη των τριών αγώνων της Super League που διεξάγονται το Σάββατο (26/8).

Live ενημέρωση στην 2η αγωνιστική της Super League: Με τρεις αναμετρήσεις συνεχίζεται το πρόγραμμα της 2ης αγωνιστικής. Συγκεκριμένα στις 20:00 έχουμε τα παιχνίδια Αστέρας ΤρίποληςΟΦΗ και ΠαναθηναϊκόςΒόλος ΝΠΣ και στις 21:30 το ΑΕΚΠανσερραϊκός.

Θυμίζουμε οτι την Παρασκευή (25/8) είχαμε το παιχνίδι Παναιτωλικός – ΠΑΣ Γιάννινα στο οποίο δεν είχαμε σκορ (0-0).

Live ενημέρωση: Παναθηναϊκός – Βόλος 3-0 (Τελικό), Αστέρας Τρίπολης – ΟΦΗ 3-0 (Τελικό) και ΑΕΚ – Πανσερραϊκός 1-1 (Τελικό)

ΑΕΚ – Πανσερραϊκός 1-1 ΤΕΛΙΚΟ αποτέλεσμα στη Φιλαδέλφεια, η Ένωση αρχίζει τις υποχρεώσεις στο πρωτάθλημα με μια μεγάλη γκέλα. Ωστόσο η ομάδα του Αλμέιδα αποδείχθηκε ανίκανη να μετουσιώσει σε παραπάνω από ένα γκολ τις πολλές τελικές που δημιούργησε, ενώ έχασε και πέναλτι με τον Φαν Βέερτ. Η έμπνευση του Αλμέιδα να ξεκινήσει δίδυμο στα στόπερ Μήτογλου και Χρυσόπουλο δεν βγήκε.

Από την πλευρά του ο Πανσερραϊκός παίρνει χρυσό βαθμό που τον άξιζε, καθώς ήταν άριστα στημένος από τον Πάμπλο Γκαρσία και μάλιστα θα

Η ΑΕΚ ισοφαρίζει στο 78′ σε 1-1!: Ο Γκατσίνοβιτς πιάνει ένα εξαιρετικό διαγώνιο σουτ και νικάει τον Χόβαν ο οποίος μέχρι εκείνο το σημείο ήταν ανίκητος.

Α

Στο 58′, ο Άλεξιτς έφτασε κοντά σε απίστευτο γκολ, καθώς παραλίγο να «κρεμάσει» τον Αθανασιάδη

60′ Χαμένο πέναλτι για την ΑΕΚ! Ο Πισάρο έβαλε πλάτη τον Γκοτζαμανίδη, ο οποίος έκανε το τάκλιν και τον έριξε στο έδαφος. Την εσχάτη των ποινών ανέλαβε ο Φαν Βέερτ που δεν μπόρεσε να νικήσει τον τερματοφύλακα του Πανσερραϊκού. Μένει το 0-1.

Άρχισε το Β΄ μέρος στην Φιλαδέλφεια με αλλαγή του Χρυσοπουλου με τον Πίνέδα. Ο Αλμέιδα κάνει την ΑΕΚ πιο επιθετική.

Ημίχρονο στην ΟΠΑΠ Arena: ΑΕΚ – Πανσερραϊκός 0-1

45’+1′: Και νέα μεγάλη φάση για τον Πανσερραϊκό! Μετά την εκτέλεση του κόρνερ, ο Κοτζαμανίδης πιάνει την καρφωτή κεφαλιά αλλά ο Αθανασιάδης διώχνει με υπερένταση! Πήγε να πάρει το ριμπάουντ ο Μπέργκστρομ, αλλά έκανε τσαφ σχεδόν από τη μικρή περιοχή!

38′: Η ΑΕΚ πιέζει για την ισοφάριση, όμως ο Πανσερραϊκός αντέχει και μάλιστα στο 28′ η ομάδα του Πάμπλο Γκαρσία έχασε κι άλλη μεγάλη ευκαιρία για το 2-0 και πάλι με τον Άλεξιτς που αστόχησε από κοντά.

31′: Η ΑΕΚ έχει δοκάρι όταν ο Πισάρο από τα πέντε μέτρα σούταρε στην κίνηση με τη μπάλα να βρίσκει στο αριστερό δοκάρι της εστίας!

Στο 23′ ο διαιτητής Γκοτσίλα καταλόγισε πέναλτι για την ΑΕΚ σε υποτιθέμενο χέρι του Ουεντραόγκο σε γύρισμα του Πισάρο. Το VAR κάλεσε τον Έλληνα ρέφερι να το τσεκάρει, όπως κι έκανε, κρίνοντας τελικά σωστά πως δεν υπάρχει παράβαση (το χέρι ήταν κολλημένο στο σώμα του).

Το γκολ του Πανσερραϊκού επί της ΑΕΚ μόλις στο 1′

90+6′ Τρίτο ΓΚΟΛ ο Αστέρας! Ο Αλάγκμπε σεντράρει, ο Καλτσάς φεύγει στην κόντρα και κάνει το 3-0 για τους Αρκάδες!

Παναθηναϊκός – Βόλος 3-0! Στο 74′: Ο Κώτσιρας βγάζει εξαιρετική σέντρα στον Βέρμπιτς, ο οποίος με ωραία κεφαλιά στην απέναντι πλευρά, πετυχαίνει το 3ο αποψινό γκολ του Παναθηναϊκού.

Σέντρα στο ΑΕΚ – Πανσερραϊκός με ΓΚΟΛ: 0-1 ο Πανσερραϊκός ο οποίος είχε χάσει μία ακόμη μεγάλη ευκαιρία και δευτερόλεπτα νωρίτερα. Κλέβουν και βγαίνουν στην αντεπίθεση οι Σερραίοι, o Πηλέας σεντράρει άψογα και ο Άλεξιτς με φοβερή κεφαλιά εν κινήσει νικά τον Αθανασιάδη για το 0-1!

60′: Διπλή αποβολή στον πάγκο του Παναθηναϊκού, με απευθείας κόκκινες κάρτες σε Γιάννη Παπαδημητρίου και Σπύρο Βλάχο. Οι πράσινοι θεώρησαν οτι ενώ ο διαιτητής Διαμαντόπουλος άφηνε το σκληρό παιχνίδι  από πλευράς φιλοξενούμενων για να τιμωρήσει με κίτρινη τον Σένκεφελντ σε μια φάση που κρίνουν οτι δεν έκανε καν φάουλ.

Ο Ιβάν Γιοβάνοβιτς είδε όλα όσα ήθελε στο πρώτο μέρος. Γρήγορο προβάδισμα, δεύτερο γκολ, απόλυτος έλεγχος. Ότι ζητάει ο προπονητής πριν από ένα κρίσιμο ευρωπαϊκό ματς.

Ημίχρονο και στην Λεωφόρο, Παναθηναϊκός – Βόλος 2-0 με τα γκολ των Τσέριν και Ιωαννίδη.

Ημίχρονο στην Τρίπολη: Αστέρας Τρίπολης – ΟΦΗ 2-0 με τα γκολ τον Μπαρτόλο στο 15′  και Μιριτέλο στο 21′.

37′: 2-0 ο Παναθηναϊκός τον Βόλο: Ο Μπερνάρ εκτελεί το κόρνερ και ο Ιωαννίδης με δυνατή κεφαλιά νικάει τον Σιαμπάνη και κάνει δύο τα γκολ του «τριφυλλιού».

21′ 2-0 ο Αστέρας! Ωραία εκτέλεση φάουλ του Κρέσπι,  καρφωτή κεφαλιά του Μιριτέλο, στέλνει την μπάλα πρώτα στο αριστερό δοκάρι και ύστερα στην εστία του Μανδά!

15′: 1-0 Ο Αστέρας επί του ΟΦΗ! Σέντρα ο Σίτο, πάσα με το κεφάλι ο Μιριτέλο και ο Μπαρτόλο με πολύ ωραίο σουτ ανοίγει το σκορ για τους γηπεδούχους.

11′: 1-0 Ο Παναθηναϊκός τον Βόλο: Ο Παλάσιος σεντράρει, ο Κρούζλιας απομακρύνει άτσαλα, καθώς η μπάλα βρήκε στην πλάτη του Σιέλη για να στρωθεί στον Τσέριν και αυτός από κοντά πλασάρει για το 1-0.

2′ Μεγάλη χαμένη ευκαιρία για τον Αστέρα! Ο Μουνάφο κλέβει και κάνει ωραία σέντρα, αλλά ο αμαρκάριστος Σίτο αστόχησε σε κεφαλιά.

1′: Σέντρα και στη Λεωφόρο

1′: Σέντρα στο Αστέρας – ΟΦΗ

Παναθηναϊκός – Βόλος

Παναθηναϊκός (Ιβάν Γιοβάνοβιτς): Μπρινιόλι, Κώτσιρας, Σένκεφελντ, Μάγκνουσον, Μλαντένοβιτς, Πέρεθ, Τσέριν, Μπερνάρντ, Παλάσιος, Βέρμπιτς, Ιωαννίδης.

Στον πάγκο: Ξενόπουλος, Βαγιαννίδης, Σπόραρ, Πάλμερ-Μπράουν, Μαντσίνι, Αϊτόρ, Τζούριτσιτς, Βιλένα, Αράο.

Βόλος (Κώστας Μπράτσος): Σιαμπάνης, Άλχο, Σιέλης, Κρούζλιακ, Λούνα, Τσοκάνης, Γκλάβτσιτς, Μαχαίρας, Κόμπα, Ντέλετιτς, Μραζ.

Στον πάγκο Παπαδόπουλος, Ασλανίδης, Καραγιάννης, Κίτσος, Τριανταφύλλου, Μεταξάς, Μπαριέντος, Τάχατος, Μωραϊτης.

Αστέρας Τρίπολης – ΟΦΗ

Αστέρας (Ράσταβατς): Παπαδόπουλος – Καρμόνα, Τζουκάνοβιτς, Καστάνιο, Άλβαρες, Αλάγκμπε, Μουνάφο, Σίτο, Κρέσπι, Μπαρτόλο, Μιριτέλο.

Στον πάγκοι οι: Σγουρής, Γκαρθία, Μάντζης, Πίτσου, Καλτσάς, Σουρλής, Γκρόζντανιτς, Χριστόπουλος, Ζουγλής.

ΟΦΗ (Νταμπράουσκας): Μανδάς, Βούρος, Λαμπρόπουλος, Καρώ, Λάρσον, Μεγιάδο, Γκαγιέγος, Μπάκιτς, Θοράρινσον, Φελίπε, Ντίκο.

Στον πάγκο οι: Χριστογεώργος, Γιαννούλης, Πασαλίδης, Αμπάντα, Μαρινάκης, Νέιρα, Ριέρα, Τοράλ, Μοσκέρα.

Η σελίδα ανανεώνεται αυτόματα.
Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «ΑΕΚ – Πανσερραϊκός 1-1 (ΤΕΛΙΚΟ)», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.