Live ενημέρωση: Ατρόμητος – Ολυμπιακός 0-0 τελικό

Η εξέλιξη στα παιχνίδια Πανσερραϊκός - ΑΕΚ, Κηφισιά - ΠΑΟΚ και στο Ατρόμητος - Ολυμπιακός, παιχνίδια για την 15η αγωνιστική της Super League.

Συντάκτης: Αλέξανδρος Κωτάκης Χρόνος ανάγνωσης: 4 λεπτά

Live ενημέρωση στα παιχνίδια Πανσερραϊκός – ΑΕΚ (17:00), Κηφισιά – ΠΑΟΚ (20:00) και στο Ατρόμητος – Ολυμπιακός (20:30), παιχνίδια για την 15η αγωνιστική της Super League.

Live ενημέρωση στο Ατρόμητος – Ολυμπιακός (τελικό)

Τέλος στο Περιστέρι! Ατρόμητος – Ολυμπιακός 0-0

75′ Δοκάρι για τον Ολυμπιακό! Ο Ρέτσος με κεφαλιά έστειλε τη μπάλα στο δοκάρι

75′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό! Ο Μασούρας έκανε το σουτ από το ύψος του πέναλτι, η μπάλα κόντραρε και κατέληξε κόρνερ

Τέλος στο Κηφισιά – ΠΑΟΚ! Μεγάλη νίκη με 0-6 ο Δικέφαλος

53′ Ατρόμητος – Ολυμπιακός: Δοκάρι για τους γηπεδούχους! Ο Βαλένθια έκανε το σουτ, ο Πασχαλάκης απέκρουσε και η μπάλα σταμάτησε στο δοκάρι

80′ Κι άλλο ΓΚΟΛ από τον ΠΑΟΚ! Ο Τζίμας έβγαλε για τον Σάστρε, που έκανε το 0-6

72′ ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ και 0-5! Ο Ντεσπόντοφ εκτέλεσε το κόρνερ, ο Οζντόεφ με κεφαλιά «ψαράκι» δίνει διαστάσεις θριάμβου στην εμφάνιση του Δικεφάλου

71′ Κηφισιά – ΠΑΟΚ: Δοκάρι για τον Δικέφαλο! Νέα τρομερή επιθετική λειτουργία, ο Ράφα Σοάρες σούταρε, ο Αναγνωστόπουλος απέκρουσε, με τη μπάλα να σταματάει στο δοκάρι και να φεύγει κόρνερ

Ημίχρονο στο Περιστέρι! Ατρόμητος και Ολυμπιακός παραμένουν στο 0-0

52′ ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ και πάρτι κόντρα στην Κηφισιά! Ο Ντεσπόντοφ έβγαλε εξαιρετική κάθετη για τον Μουργκ, ο οποίος απέφυγε τον Μασούρα και πλάσαρε… σαν σε προπόνηση κάνοντας το 0-4. Χαρακτηριστικό της ψυχραιμίας του Αυστριακού ήταν πως δεν πανηγύρισε το γκολ που πέτυχε

26′ Ατρόμητος – Ολυμπιακός: Πρώτη καλή στιγμή για τους γηπεδούχους, με τον Γιουμπιτάνα να στέλνει από καλή θέση άουτ τη μπάλα

34′ ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ και 0-3! Απίστευτα πράγματα, φοβερή σέντρα του Κωνσταντέλια, ο Ντεσπόντοφ ολοκληρώνει ιδανικά και ο Δικέφαλος πετυχαίνει ακόμα ένα τέρμα μέσα σε έξι λεπτά

Οι συνθέσεις στο Ατρόμητος – Ολυμπιακός

Η ενδεκάδα του Ατρομήτου: Τσιτώντας, Κεσχρίντα, Ντε Μποκ, Ιμερέκοφ, Τζαβέλλας, Γκονζάλες, Έρλινγκμαρκ, Κούεν, Γιουμπιτάνα, Αθανασίου, Βαλένσια

Η ενδεκάδα του Ολυμπιακού: Πασχαλάκης, Ροντινέι, Ντόι, Ρέτσος, Ορτέγκα, Έσε, Καρβάλιο, Μπρνιτς, Ποντένσε, Μασούρας, Ελ Κααμπί.

28′ ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ! Εξαιρετική ενέργεια του Ντεσπόντοφ που πάσαρε στον Μπράντον Τόμας, ο οποίος έφτασε στο τετ α τετ και έστειλε τα δίχτυα τη μπάλα

16′ Τεράστια χαμένη ευκαιρία για την Κηφισιά! Ο Μασούρας σέντραρε για τον Οζέγκοβιτς ο οποίος σε άδεια εστία με προβολή έστειλε δίπλα από το δοκάρι τη μπάλα

13′ ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ και 1-0! Εκπληκτική κυκλοφορία της μπάλας από τους «ασπρόμαυρους», ο Μουργκ πάσαρε στον Κωνσταντέλια που με σουτ άνοιξε το σκορ

Σέντρα στην αναμέτρηση

Οι ενδεκάδες στο Κηφισιά – ΠΑΟΚ

ΠΑΟΚ: Κοτάρσκι, Σοάρες, Σάστρε, Έκονγκ, Μιχαηλίδης, Οζντόεφ, Μεϊτέ, Κωνσταντέλιας, Μουργκ, Ντεσπόντοφ, Μπράντον Τόμας

Κηφισιά: Αναγνωστόπουλος, Μασούρας, Παπασάββας, Λούμορ, Βαφέας, Λαντρ, Μποτία, Κωνσταντακόπουλος, Τετέϊ, Σάντος και Οζέγκοβιτς.

Τέλος της αναμέτρησης! Πανσερραϊκός – ΑΕΚ 2-2

90+4′ ΓΚΟΛ για τον Πανσερραϊκό και 2-2! Τραγικό λάθος από τον Αθανασιάδη που χάνει μέσα από τα χέρια του τη μπάλα, με τον Θυμιάνη να τη σπρώχνει στα δίχτυα, «σοκάροντας» την ΑΕΚ

65′ Κόκκινη στον Μπέργκστρομ! Ο ποδοσφαιριστής του Πανσερραϊκού ανέτρεψε τον Λιβάι Γκαρσία και άφησε με δέκα παίκτες την ομάδα του

61′ Καλή στιγμή για την ΑΕΚ! Ο Τσούμπερ έκανε γυριστό σουτ, ο Κατσίκας απέκρουσε με το ένα χέρι και με προβολή ο Σιμάνσκι έστειλε άουτ τη μπάλα

Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο

Ημίχρονο στις Σέρρες

45′ ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ και 1-2! Εξαιρετική ασίστ του Τσούμπερ στον Λιβάι Γκαρσία ο οποίος με πλασέ νίκησε τον Κατσίκα και έβαλε ξανά μπροστά την ομάδα του

38′ ΓΚΟΛ για τον Πανσερραϊκό και 1-1! Οι παίκτες των γηπεδούχων κυκλοφόρησαν ωραία τη μπάλα, ο Μούργος έβγαλε γλυκιά σέντρα για τον Θυμιάνη που με κεφαλιά έστειλε στα δίχτυα τη μπάλα

26′ Ευκαιρία για τον Πανσερραϊκό! Καλό σουτ του Άλεξιτς, ο Αθανασιάδης διώχνει δύσκολα σε κόρνερ

22′ Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΚ! Ο Τσούμπερ έκανε ένα δυνατό σουτ έξω από την περιοχή, η μπάλα πέρασε ελάχιστα άουτ

16′ ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ! Δυνατό σουτ του Τσούμερ, ο Κατσίκας απέκρουσε αρχικά, με τη μπάλα να πηγαίνει στον Ρότα ο οποίος με το στήθος άνοιξε το σκορ

1′ Άρχισε το παιχνίδι

Πανσερραϊκός (Πάμπλο Γκαρσία): Κατσίκας, Θυμιάνης, Μπέργκστρομ, Ντάνκερλουι, Δεληγιαννίδης, Μορέιρα, Ουεντραόγκο, Σοφιανός, Μούργος, Χατζηστραβός, Άλεξιτς.

Στον πάγκο για τον Πανσερραϊκό οι Τσιλιγγίρης, Γκοτζαμανίδης, Αυλωνίτης, Πηλέας, Πεταυράκης, Οικονόμου, Μασκανάκης, Τομάς, Μπαΐροβιτς

AEK (Ματίας Αλμέιδα): Αθανασιάδης, Χατζισαφί, Βίντα, Μουκουντί, Ρότα, Γιόνσον, Γαλανόπουλος, Γκατσίνοβιτς, Ελίασον, Τσούμπερ, Λιβάι Γκαρσία.

Στον πάγκο για την ΑΕΚ είναι οι Θεοχάρης, Μοχαμάντι, Πήλιος, Μήτογλου, Ραντόνια, Σιμάνσκι, Μάνταλος, Φαν Βέερτ, Ζίνι.