ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

Μιραλάς: «Είμαστε απογοητευμένοι»

Ο 30χρονος Βέλγος υποστήριξε πως ο Ολυμπιακός δεν κατάφερε να αποφύγει κάποια λάθη απέναντι στον Λεβαδειακό

Για ακόμα μία φορά ο Ολυμπιακός δεν έδειξε το καλό του πρόσωπο σε εκτός έδρας ματς και «έφυγε» με το 1-1 από τη Λιβαδειά. Απογοητευμένος ο Κέβιν Μιραλάς, σε δηλώσεις του μετά το τέλος της αναμέτρησης υποστήριξε πως η ομάδα του δεν κατάφερε να αποφύγει κάποια λάθη και να πάρει το τρίποντο που ήθελε.

Ο Βέλγος τόνισε εν συνεχεία πως οι Πειραιώτες πρέπει να κερδίσουν στα εναπομείναντα τέσσερα παιχνίδια. Αναλυτικά τα όσα είπε ο 30χρονος στην κάμερα της Nova:

«Είμαστε στεναχωρημένοι, δεχθήκαμε γκολ στα πρώτα λεπτά από στημένη φάση του αντιπάλου. Ξέραμε ότι είναι το δυνατό σημείο του Λεβαδειακού, το είχαμε πει στις προπονήσεις και όμως δεν καταφέραμε να το αποφύγουμε. Πραγματικά στο πρώτο ημίχρονο δεν ήμασταν καλοί και κάναμε πολλά λάθη, χάσαμε τον έλεγχο του αγώνα, όμως βελτιωθήκαμε στην επανάληψη και δημιουργήσαμε ευκαιρίες.

Ανεβάσαμε τον ρυθμό μας, έγιναν δύσκολα τα πράγματα για τον Λεβαδειακό, δημιουργήσαμε ευκαιρίες και νομίζω ότι στο τελευταίο σουτ φταίει η ατυχία. Κάναμε πολλά πράγματα λάθος, δεν κάναμε γκολ τις ευκαιρίες μας και είμαστε απογοητευμένοι, γιατί όταν φοράς τη φανέλα του Ολυμπιακού πρέπει να είσαι περήφανος, να δουλεύεις συνέχεια για να είσαι στην κορυφή και έτσι κι εμείς οφείλουμε να συνεχίσουμε να δουλεύουμε.

Είναι πλέον μονόδρομος να νικήσουμε στα τέσσερα παιχνίδια πρωταθλήματος που απομένουν, έχουμε μιλήσει πάρα πολύ, να σταματήσουμε να μιλάμε και να προσπαθήσουμε να πάρουμε τις νίκες στα ματς που απομένουν, ώστε να συγκεντρώσουμε όσους περισσότερους βαθμούς μπορούμε και να δούμε που θα τερματίσουμε».

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Μιραλάς: «Είμαστε απογοητευμένοι»», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.