WORLD FOOTBALL

Copa America: Η ώρα και το κανάλι των αγώνων

Δείτε που θα παρακολουθήσετε τα δύο παιχνίδια του Copa America
Copa America: Η ώρα και το κανάλι των αγώνων

Ακόμα δύο αγώνες έχει το σημερινό (16/6) πρόγραμμα του Copa America, με άλλες τέσσερις ομάδες να δίνουν τις πρώτες τους αναμετρήσεις στη φετινή διοργάνωση.

Στις 22:00, η Παραγουάη που θέλει να μπει το δεξί στις υποχρεώσεις της, θα κοντραριστεί απέναντι στο Κατάρ, ένα παιχνίδι που θα μεταδοθεί από τη συχνότητα της ΕΡΤ.

Λίγες ώρες αργότερα και συγκεκριμένα στη 1:00 τα ξημερώματα, η Ουρουγουάη και ο Ισημερινός, μπαίνουν στη «μάχη» των ομίλων. Αυτοί που θα θελήσουν να ξενυχτήσουν για να απολαύσουν τον αγώνα, θα μπορούν να το κάνουν πάλι μέσω της ΕΡΤ.

Χθες το βράδυ πάντως, μία από τις ομάδες που πολύ περίμεναν ότι θα ξεχωρίσει στο Copa America, η Αργεντινή, παραδόθηκε άνευ όρων στην Κολομβία, καθώς γνώρισε την ήττα με 2-0.

Η εικόνα της «Αλμπισελέστε» ήταν απογοητευτική και δείχνει ότι τίποτα δεν έχει αλλάξει από το περσινό καλοκαίρι και το Μουντιάλ.

Οι Κολομβιανοί ήταν ανώτεροι στο πρώτο μέρος, χωρίς να έχουν τις κλασικές ευκαιρίες.

Στην επανάληψη και με την είσοδο του Ντε Πάουλ, η ομάδα του Σκαλόνι είχε μία σημαντική στιγμή με τον Μέσι, αλλά τίποτα παραπάνω.

Αντιθέτως, στο 71′ ο Μαρτίνες πέρασε σαν σταματημένο τον Σαράβια και με εξαιρετικό σουτ νίκησε τον Αρμάνι για το 0-1.

Οι Αργεντινοί πίεσαν για την ισοφάριση, αλλά σε μία αντεπίθεση ο Ντουβάν Ζαπάτα διαμόρφωσε το τελικό σκορ.

Αναλυτικά το πρόγραμμα:

15 Ιουνίου

Βραζιλία-Βολιβία 3-0

Βενεζουέλα-Περού 0-0

16 Ιουνίου

Αργεντινή-Κολομβία 0-2

22:00 Παραγουάη-Κατάρ

17 Ιουνίου

01:00 Ουρουγουάη-Ισημερινός

18 Ιουνίου

02:00 Ιαπωνία-Χιλή

19 Ιουνίου

00:30 Βολιβία-Περού

03:30 Βραζιλία-Βενεζουέλα

20 Ιουνίου

00:30 Κολομβία-Κατάρ

03:30 Αργεντινή-Παραγουάη

21 Ιουνίου

02:00 Ουρουγουάη-Ιαπωνία

22 Ιουνίου

02:00 Ισημερινός-Χιλή

22:00 Περού-Βραζιλία

22:00 Βολιβία-Βενεζουέλα

23 Ιουνίου

22:00 Κατάρ-Αργεντινή

22:00 Κολομβία-Παραγουάη

25 Ιουνίου

02:00 Χιλή-Ουρουγουάη

02:00 Ισημερινός-Ιαπωνία

ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΟΙ

28 και 29 Ιουνίου

03:30 1ος του 1ου ομίλου – 3ος του 2ου ή του 3ου ομίλου

22:00 2ος Α’ ομίλου – 2ος Β’ ομίλου

29 Ιουνίου

02:00 1ος Β’ ομίλου – 2ος Γ’ ομίλου

22:00 1ος Γ’ ομίλου – 3ος Α’ ή Β’ ομίλου

ΗΜΙΤΕΛΙΚΟΙ

3 και 4 Ιουλίου

ΜΙΚΡΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ

6 Ιουλίου

ΤΕΛΙΚΟΣ

7 Ιουλίου

Post on Facebook Post on X (Twitter) Post on LinkEdin Send this post with WhatsApp Send this post with Viber E-mail Post
Εγγραφείτε στα Σελίδα του του Sportime στην πλατφόρμα των Google news για άμεση κι έγκυρη ενημέρωση.
Sportime Team

Αρθρογραφεί στο Sportime.GR και είναι συντάκτης του ιστότοπου αυτού.