ΠΟΛΟ

Η Γλυφάδα «λύγισε» τον ΠΑΟΚ στην πρεμιέρα

Η Γλυφάδα ήταν καλύτερη στις λεπτομέρειες και πήρε τη σημαντική νίκη στην έδρα της, με 7-6 επί του ΠΑΟΚ για την 1η αγωνιστική της Α1 Ανδρών.

Ανώτερος στις λεπτομέρειες ήταν η Γλυφάδα κι έτσι επικράτησε εντός έδρας του ΠΑΟΚ με 7-6 για την 1η αγωνιστική του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης της Α1 Ανδρών.

Αξίζει να σημειωθεί πως ο δικέφαλος κατάφερε να προηγηθεί μόνο στο ξεκίνημα της αναμέτρησης. Εν συνεχεία οι Γλυφαδιώτες, έλεγξαν τον ρυθμό, πήραν κεφάλι στο σκορ (είχαν προβάδισμα ένα και δύο γκολ), μέχρι το 7-5 και τελικά έφτασαν στην επικράτηση με ένα τέρμα.

Αλβέρτης και Μπραΐμης με δύο γκολ έκαστος ήταν οι κορυφαίοι σκόρερ των νικητών. Από πλευράς δικεφάλου ξεχώρισαν μόνο ο Καλαϊτζής είχε δύο τέρματα.

Γλυφάδα- ΠΑΟΚ 7-6

Οκτάλεπτα: 1-1, 1-1, 3-2, 2-2

Γλυφάδα (Δημήτρης Μάζης): Γαβαλάς Θ., Τζελάτης, Παπούκας 1, Μαυρωτάς Λ., Τρας Κ., Περόπουλος 1, Μπραΐμης 2, Τρας Μ., Χατζηγούλας 1, Μανιουδάκης, Αλβέρτης 2, Κουρούβανης Δ., Γαλάνης, Λεμπέσης.

ΠΑΟΚ (Πάνος Βέργος): Γρηγοριάδης, Σαρησάββας, Λέκιτς, Προσινικλής Ν. 1, Μουστεράκης, Βοζίκης, Καλαϊτζής 2, Παυλίδης, Παπάκος 1, Προσινικλής Π., Μπλάζεβιτς 2, Κουγιούνης, Μανθογιάννης, Αντιβαλίδης, Νικολαΐδης Ι.

Διαιτητές: Παιρακταρίδης, Δασκαλοπούλου

Αλυτάρχης: Λευτέρης Γιαννέλλης

Γραφείο Τύπου ΚΟΕ: Γιάννης Κορακής.

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Η Γλυφάδα «λύγισε» τον ΠΑΟΚ στην πρεμιέρα», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.