×

Τελευταία Νέα

Στίβος ΝΕΟ

Sportime BET

Media

Αμερικανικές Εκλογές

Live Games•LIVE

ΠαραFootball

Editorial

Στοίχημα

Βαθμολογίες

Οι μέρες και ώρες συμμετοχών των Ελλήνων στο Βερολίνο


Sportime Team

Οι μέρες και ώρες συμμετοχών των Ελλήνων στο Βερολίνο


Με τον Μιχάλη Αναστασάκη στον προκριματικό της σφύρας, θα κάνει πρεμιέρα η εθνική ομάδα στίβου στο Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα του Βερολίνου.

Η διοργάνωση για τον στίβο αρχίζει την Δευτέρα 6 Αυγούστου με μερικά αγωνίσματα προκριματικών, με την σφαιροβολία μάλιστα όπου μετέχει ο Νίκος Σκαρβέλης, να διεξάγεται εκτός σταδίου, στην πλατεία Breitscheidplatz, όπου θα γίνουν και άλλες εκδηλώσεις της διοργάνωσης, αλλά και απονομές μεταλλίων και αγωνίσματα όπως το βάδην και ο μαραθώνιος.

Αναλυτικά οι μέρες και ώρες διεξαγωγής των αγωνισμάτων για τους Έλληνες:

Δευτέρα 6/8

17.05 Σφυροβολία (Α) Α’ γκρουπ Αναστασάκης

17.30 100 μ. (Α) προκρ. Νυφαντόπουλος

17.35 Μήκος (Α) πρ. Τεντόγλου

18.30 Σφυροβολία (Α) Β’ γκρουπ Αναστασάκης

18.35 Σφαιροβολία (Α) πρ. α΄γκρουπ Εκτός σταδίου Σκαρβέλης

18.45 100 μ. (Γ) πρ. Σπανουδάκη

19.55 Σφαιροβολία (Α) πρ. β΄γκρουπ Εκτός σταδίου Σκαρβέλης

Τρίτη 7/8

Απόγευμα

20.05 Επί κοντώ (Γ) πρ. Στεφανίδη, Κυριακοπούλου, Πόλακ

Τετάρτη 8/8

Πρωί

11.10 100 μ. εμπ. (Γ) πρ. Πεσιρίδου

11.50 200 μ. (Α) πρ. Τσάκωνας, Τριβυζάς

12.05 Τριπλούν (Γ) πρ. Παπαχρήστου

12.30 400 μ. (Γ) πρ. Μπελιμπασάκη, Βασιλείου, Μουρτά

Πέμπτη 9/8

Πρωί

10.30 Δισκοβολία (Γ) πρ. Α΄γκρουπ Αναγνωστοπούλου

11.30 Μήκος (Γ) πρ. Αλεξούλη

11.55 110 εμπ. (Α) πρ. Δουβαλίδης

12.00 Δισκοβολία (Γ) πρ. Β ΄γκρουπ Αναγνωστοπούλου

13.30 Ακοντισμός (Γ) πρ. Α΄γκρουπ Υφαντίδου

15.00 Ακοντισμός (Γ) πρ. Β΄γκρουπ Υφαντίδου

Απόγευμα

20.45 Υψος (Α) πρ. Μπανιώτης

Παρασκευή 10/8

Πρωί

11.00 Σφυροβολία (Γ) πρ. Α΄γκρουπ Σκαρβέλη

12.15 Επί κοντώ (Α) πρ. Φιλιππίδης

13.40 Τριπλούν (Α) πρ. Τσιάμης

14.40 4Χ400 μ. (Γ) πρ. Ελλάδα

Σάββατο 11/8

Πρωί

10.05 20χλμ. βάδην (Γ) Τελικός Ντρισμπιώτη

11.55 20χλμ. βάδην (Α) Τελικός Παπαμιχαήλ

Κυριακή 12/8

Πρωί

09.05 Μαραθώνιος (Γ) Τελικός Πριβιλέτζιο, Ρεμπούλη, Τσεκίνη

11.00 Μαραθώνιος (Α) Τελικός Μαγγίνας, Καραίσκος, Γκελαούζος

Απόγευμα

20.20 4Χ100 μ. (Γ) πρ. Ελλάδα

20.40 4Χ100 μ. (Α) πρ. Ελλάδα

ΠΑΙΞΕ ΕΔΩ ΔΩΡΕΑΝ ΦΟΒΕΡΑ ΦΡΟΥΤΑΚΙΑ

Sportime Extras