ΒΟΛΕΪ

Ολυμπιακός – Φοίνικας Σύρου 0-3: Τον… ισοπέδωσε και φουλάρει για την κούπα (vid)

Ο Φοίνικας Σύρου ήταν καταιγιστικός και... διέλυσε τον Ολυμπιακό με 0-3 σετ, παίρνοντας την πρόκριση για τον τελικό του League Cup.

Ο Φοίνικας Σύρου ήταν καταιγιστικός και… διέλυσε τον Ολυμπιακό με 0-3 σετ, παίρνοντας την πρόκριση για τον τελικό του League Cup.

Μία τρομερή εμφάνιση πραγματοποίησε ο Φοίνικας Σύρου που ισοπέδωσε τον Ολυμπιακό με 0-3 σετ και «σφράγισε» το εισιτήριο για τον μεγάλο τελικό του League Cup.

Εκεί, τον περιμένει ο Φίλιππος Βέροιας που απέκλεισε τον ΠΑΟΚ με 3-1 σετ και πλέον οι δυο τους θα παλέψουν για τον τελευταίο τίτλο της σεζόν.

Οι «πειρατές» έκαναν ίσως την καλύτερη φετινή τους εμφάνιση, καθώς το τελικό σκορ αποτυπώνει και την εικόνα του αγώνα αφού η νίκη ήρθε σχετικά άνετα.

Ο Φοίνικας μπήκε εξαιρετικά στο πρώτο σετ και πήρε διαφορά με το ξεκίνημα με τον Μπράουν. Ο Ολυμπιακός με τον Μιγιαήλοβιτς μείωσε τη διαφορά αλλά ο Φοίνικας με τα καλά μπλοκ του Μπράουν και του Παπαγγελόπουλου έχτισε και πάλι διαφορά παίρνοντας το σετ με επιμέρους σκορ 17-25.

Με την ίδια διάθεση και αποφασιστικότητα μπήκαν και στο δεύτερο σετ οι παίκτες της ομάδας από τη Σύρο, χτίζοντας γρήγορα διαφορά, με τους «ερυθρόλευκους» να μειώνουν προσπαθώντας να μείνουν κοντά στο σκορ, κάτι όμως που δεν κατάφεραν να κρατήσουν μέχρι το τέλος. Έτσι, οι -τυπικά- φιλοξενούμενοι έκαναν το 0-2 με σκορ 20-25.

Στο ίδιο έργο θεατές και στο τρίτο σετ με τον Ολυμπιακό βέβαια να το παλεύει κατά την έναρξή του, όμως τον Πρωτοψάλτη να παίρνει τα ηνία και να… κουβαλάει την ομάδα του στην κατάκτηση ενός ακόμα σετ το οποίο έφερε και την πρόκριση στον μεγάλο τελικό του League Cup.

Έτσι, οι «ερυθρόλευκοι» δεν κατάφεραν μετά την κατάκτηση του πρωταθλήματος να διεκδικήσουν την κατάκτηση ενός ακόμα τίτλου, ο οποίος αποτελούσε επίσης στόχο.

Τα σετ 0-3 (17-25, 20-25, 20-25)

GP Ιταλίας: Την pole ο Χάμιλτον, το 2-3 οι Red Bull

Survivor trailer 18/4: Ο Αλέξης σε «ανοιχτό πόλεμο» με τον Τζέημς – Αγώνισμα άρσης βαρών! (vid)

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Ολυμπιακός – Φοίνικας Σύρου 0-3: Τον… ισοπέδωσε και φουλάρει για την κούπα (vid)», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.