ΙΤΑΛΙΑ

Έμειναν στην ισοπαλία Σασουόλο και Μπολόνια

Οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι, ωστόσο η Μπολόνια κατάφερε να πάρει τον βαθμό

Ένα εξαιρετικό παιχνίδι έγινε ανάμεσα στην Σασουόλο και την Μπολόνια στην έδρα της πρώτης, με τις δύο ομάδες να μοιράζονται τους βαθμούς της ισοπαλίας (2-2).

Οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι σε όλη την αναμέτρηση, ωστόσο οι φιλοξενούμενοι ευτύχησαν να προηγηθούν μόλις στο 2ο λεπτό με γκολ του Παλάσιο.

Η απάντηση δεν άργησε να έρθει και στο 17΄ ο Μάρλον έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Σκορούπσκι φέρνοντας τον αγώνα στο 1-1, που ήταν και στο σκορ του ημιχρόνου.

Στην επανάληψη η Μπολόνια μπήκε λίγο πιο δυνατά και κατάφερε να πάρει και πάλι κεφάλι στο 57’ με τον Ιμπραχίμα Μπαγιέ να σκοράρει.

Ωστόσο και πάλι η Σασουόλο είχε την απάντηση αφού πέντε λεπτά πριν το τέλος της αναμέτρησης, κέρδισε πέναλτι, με τον Κέβιν Πρινς Μπόατενγκ να αναλαμβάνει την εκτέλεση και να φέρνει το παιχνίδι στο τελικό 2-2.

Σαουόλο: Κονσίγκλι, Φεράρι, Μανγκανί, Μάρλον, Ροτζέριο, Μανγκανέλι, Μπουράμπια, Ντι Φραντσέσκο, Τζούρισιτς, Μπαμπακάρ, Μπεράρντι

Μπολόνια: Σκορούπσκι, Καλαμπρέσι, Γκονζάλες, Χελάντερ, Μπαγιέ, Σβανμπεργκ, Πούλγκαρ, Πόλι, Παλάσιο, Σαταντέρ, Ορσολίνι

Τα αποτελέσματα της 10ης αγωνιστικής

Σάββατο 27/10
Αταλάντα- Πάρμα 3-0 (55’ αυτ. Γκάλιολο, 72’ Παλομίνο, 80’ Μαντσίνι)
Έμπολι- Γιουβέντους 1-2 (28’ Καπούτο – 54’ πεν., 70’ Κριστιάνο Ρονάλντο)
Τορίνο- Φιορεντίνα 1-1 (13’ αυτ. Λαφόντ – 2’ Μπενάσι)

Κυριακή 28/10
Σασουόλο- Μπολόνια (17′ Μάρλον, 85′ πεν. Μπόατενγκ – 2′ Παλάσιο, 56′ Μπαγιέ)

Όλα έγιναν σε 13 λεπτά στο Τορίνο

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Έμειναν στην ισοπαλία Σασουόλο και Μπολόνια», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.