FOOTBALL LEAGUE

Ήττα-έκπληξη για Πανσερραϊκό, 1-0 από τον Κεραυνό Πέρνης

Το γκολ που έκρινε την αναμέτρηση σημείωσε με εύστοχο χτύπημα πέναλτι στο 79' ο Χαλπέτης

Στο ματς που άνοιξε την αυλαία του 1ου ομίλου της Γ΄εθνικής για την 18η αγωνιστική, ο Πανσερραϊκός ηττήθηκε με 1-0 από τον Κεραυνό Πέρνης.

Σε έναν κάκιστο αγωνιστικό χώρο, το γκολ που έκρινε την αναμέτρηση σημείωσε με εύστοχο χτύπημα πέναλτι στο 79′ ο Χαλπέτης, το οποίο κέρδισε ο ίδιος.

Ο Πανσερραϊκός ήταν καλύτερος στα πρώτα 30 λεπτά, όμως ο Κεραυνός σταδιακά ανέβασε την απόδοση του και πήρε μια μεγάλη νίκη που ουσιαστικά κρίνει και την παραμονή του.

Οι φιλοξενούμενοι απείλησαν στο πρώτο μέρος με τον Παπαβασιλείου (13′) και τον Ομπόσου (38′), ενώ η μεγαλύτερη ευκαιρία ήταν αυτή του Ζώβληκα στις καθυστερήσεις.

Ο Κεραυνός απείλησε στο 43′ με σουτ του Χαριτίδη, αλλά και στο 60′ όταν από σέντρα του Χατζηκυριάκου το εντυπωσιακό σουτ που επιχείρησε ο Χαριτίδης κατέληξε λίγο άουτ.

Κεραυνός Πέρνης: Δεληγιώρογλου, Μπαντάνης (20′ λ.τ. Κωνσταντάρας), Μαρκάκης, Καλτσάς, Λεγάτος, Χατζηκυριάκου, Λάσπατζης, Γεωργιάδης, Χαριτίδης (65′ Τζιβανόπουλος), Χαλπέτης (81′ Παναγιώτου).

Πανσερραϊκός: Στεφανίδης, Κεχαγιάς, Αποστολόπουλος, Καστριτσέας, Κούτλας, Πολύζος (33′ Παπαδόπουλος), Μακούσης, Ζιώγας, Ζώβληκας, Παπαβασιλείου (70′ Πέτρου), Ομπόσου.

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Ήττα-έκπληξη για Πανσερραϊκό, 1-0 από τον Κεραυνό Πέρνης», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.