ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ

Με Πίρις και Μπανανά ο Πανιώνιος την Παναχαϊκή

Καλύτερος συνολικά παρουσιάστηκε ο Πανιώνιος στο τελευταίο του παιχνίδι προετοιμασίας, επικρατώντας με 2-1 της Παναχαϊκής στη Νέα Σμύρνης. Οι «κυανέρυθροι» είχαν αρκετά καλά διαστήματα και άνοιξαν το σκορ στο 26′ με τον Κούρντι, έναν από τους πιο κινητικούς του παίκτες. Τέσσερα λεπτά αργότερα οι Πατρινοί ισοφάρισαν με τον Μωραΐτη, όμως το φινάλε του πρώτου μέρους...

Καλύτερος συνολικά παρουσιάστηκε ο Πανιώνιος στο τελευταίο του παιχνίδι προετοιμασίας, επικρατώντας με 2-1 της Παναχαϊκής στη Νέα Σμύρνης.

Οι «κυανέρυθροι» είχαν αρκετά καλά διαστήματα και άνοιξαν το σκορ στο 26′ με τον Κούρντι, έναν από τους πιο κινητικούς του παίκτες.

Τέσσερα λεπτά αργότερα οι Πατρινοί ισοφάρισαν με τον Μωραΐτη, όμως το φινάλε του πρώτου μέρους βρήκε τους γηπεδούχους να προηγούνται με 2-1 χάρη σε γκολ του Σπιριντόνοβιτς στο 45’

Στο δεύτερο ημίχρονο τα κενά στην άμυνα του Πανιωνίου ήταν αρκετά, η Παναχαϊκή έβγαλε φάσεις, αλλά δεν σκόραρε.

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ: Μανοϊλοβιτς, Κότσιτς (75′ Σαραμαντάς), Κούρντι (76′ Παπαγεωργίου), Μπανανά, Ντομίνγκες (79′ Τσιλούλης), Σταυρόπουλος (46′ Ντε Ταντέο), Οικονομίδης (46′ Πίριζ), Κεϊτά (64′ Άλμπεργκ), Μασούρας (64’Αλί), Σπιριντόνοβιτς (46′ Σεράφ), Ντουρμισάι (64′ Καμαρά)

ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ: Κολοβούρης, Πολίμος, Ντάσιος, Σωτηράκος, Κοτσώνης, Παπατόλιος, Κολ, Πλέγας, Ελευθεριάδης, Καρατσανάκοφ, Μωραϊτης

Αγωνίστηκαν και οι: Καπουταγλης, Σταμόπουλος, Πολυχρόνης, Τσελεπίδης, Παταπής, Λουμπαρδέας, Μασούρας Ν., Κυνηγόπουλος, Μαυρίας,

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Με Πίρις και Μπανανά ο Πανιώνιος την Παναχαϊκή», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.