Άρης – Παναθηναϊκός: Το πέναλτι που κέρδισε ο Γκάμα και φωνάζουν οι πράσινοι (vid)

Δείτε τη φάση

Άρης - Παναθηναϊκός
Συντάκτης: Κώστας Λάππας Χρόνος ανάγνωσης: 1 λεπτό

Καλό ματς στο «Κλεάνθης Βικελίδης», με τον διαιτητή Βρέσκα να συγκεντρώνει τα βλέματα όλων.

Άρης και Παναθηναϊκός συγκρούονται στη Θεσσαλονίκη, με τον ρέφερι από την Πιερία να προκαλεί φωνές διαμαρτυρίας από τους φιλοξενούμενους.

Στο 39ο λεπτό της αναμέτρησης, Ανουάρ και Αλεξανδρόπουλος μάρκαραν τον Μπρούνο Γκάμα, με τον Πορτογάλο μεσοεπιθετικό να πέφτει μέσα στην περιοχή.

Ο διαιτητής Βρέσκας έδειξε απευθείας το σημείο του πέναλτι, αλλά πήγε και στο VAR για να δει τη φάση.

Διατήρησε την απόφασή του, ξεσηκώνοντας θύελλα διαμαρτυριών από τους ανθρώπους του Παναθηναϊκού.

Ωστόσο, ο νεαρός Ξενόπουλος «έπιασε» το πέναλτι του Γιάννη Φετφατζίδη, κρατώντας το 0-0 στο πρώτο ημίχρονο.